Haber
26 Mart 2018 - Pazartesi 13:04
 
Düş Bahçesi Öğretmenleri Eğitimde İyi Örnekler Konferansına Katılıyor
Düş Bahçesi okulu ilimizi Eğitimde iyi örnekler konferansına katılacak. İlimizden tek davet edilen kurum olan Düş Bahçesi Okulları 3 proje ile konferansta olacak
KOCAELİ Haberi
Düş Bahçesi Öğretmenleri Eğitimde İyi Örnekler Konferansına Katılıyor

Eğitimde İyi Örnekler Konferansı, Eğitim Reformu Girişimi ( ERG) ve Sabancı Üniversitesi işbirliği ile yapılan ve Türkiye’nin dört bir yanından, alana yenilik katmış eğitimcileri bir araya getirerek eğitimde iyi örneklerin paylaşıldığı büyük bir platformdur. Türkiye’nin öncü okullarının ve sivil toplum kuruluşlarının sunum yaptığı bu zirvede ilimizden bu yıl sadece Düş Bahçesi Okulları katılmakta.

 

 

7 Nisan Cumartesi günü 15. kez düzenlenecek bu konferansa Düş Bahçesi Okulları üç proje ile katılmaya hak kazandı. Bu yıl başvuru yapan 1170 proje arasından seçilen 69 proje zirvede sunum yapmaya hak kazandı, bunlardan 3 tanesi ise Düş Bahçesi Okullarına özel geliştirilmiş projeler. Araştıran, sorgulayan, yenilikçi, kendi değerlerinin bilincinde ve dünya değerlerine saygılı ve her alanda nitelikli öğrenciler yetiştirmeyi hedef alan Özel Düş Bahçesi Okulları öğretmenleri Eda Kayan, Evrim Melis Sarıkaya ve Merve Arslan, Düş Bahçesi öğrencilerine özel uyguladıkları projeleri Eğitimde İyi Örnekler konferansına katılan 1500’den fazla eğitimcilerle paylaşarak yeni ufuklar açacaklar.

 

 

DÜŞ BAHÇESİ PROJELERİ

 

İngilizce eğitiminde CLIL ve STEM başlıklarını birleştirerek Anaokulu ve İlkokul öğrencilerinin birlikte eğlenerek öğrenmesini amaçlayan Best Buddy and Integrated Learning = Birlikte Öğrenmek Eğlencelidir. Davranış kontrolü eğitiminde kullanılan  3D Kuralı = Dur – Düşün – Davran Öğrencilere kitap okuma sevgisi aşılayan, yaratıcı düşünmeyi ve farklı bakış kazanmalarını hedefleyen ‘’Bir varmış – Bir çokmuş = Kağıtlardan gemi yaptık, keşfe çıkıyoruz’’ kitap atölyeleri Düş Bahçesi Okulları, daha önceki yıllarda da ‘’Spelling  Bee and Maths Bee’’ adlı proje ile Eğitimde İyi Örnekler zirvesinde yer almıştı. İlimizin en önemli eğitim kurumlarından Düş Bahçesi Okulları böylece eğitimde ne kadar öncü ve çağdaş uygulamalara yer verdiğini kanıtladı.

 

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı