Haber
17 Temmuz 2019 - Çarşamba 15:28
 
Dünyanın en genç milyarderi olan Kylie Jenner hastalıkla mücadelesinden bahsetti
Dünyanın en genç milyarderleri arasında yer alan Kylie Jenner, anksiyete ile mücadele ettiğini dile getirdi.
MAGAZİN Haberi
Dünyanın en genç milyarderi olan Kylie Jenner hastalıkla mücadelesinden bahsetti

Mark Zuckerberg'i tahtından eden kendi çıkardığı kozmetik markalarıyla dünyanın en genç milyarderleri arasında giren Kylie Jenner, son günlerde özel jetiyle çıktığı lüks tatiliyle gündemde iken hastalığını açıklayarak anksiyete ile mücadele ettiğini dile getirdi. 


Kızının doğumundan sonra yaşadığı iniş ve çıkışları Instagram paylaşımında dile getiren Kylie, 10 yaşından beri kameralar önünde büyümenin zorluklarını anlattı. Jenner, "Bu yolda arkadaşlarımı ve bazen de kendimi kaybettim" itirafında bulundu. 


21 yaşındaki ünlü yıldız, "Hayatım mükemmel değil ve sosyal medyada gördükleriniz sadece dış görünüş" ifadelerini kullandı. 


Jenner'ın küçüklüğünden beri mücadele ettiği Anksiyete hastalığı nedir?

 

Anksiyete bozukluğu, psikolojik rahatsızlıklar arasında yer almaktadır. Toplumun 18'ini etkisi altına alan bu problem son derece yorucu olmakla birlikte hayat kalitesini düşürür. 


Psikolojide anksiyete olarak bilinen kaygı, tehlikeli durumlarda, “vücuda meydan okumaya hazır olması gerektiğini haber veren” sinyaldir. Doğal ve gerekli olan kaygı hissedilmeye başlandığında nefes alış verişi ve kalp atışı hızlanarak kaslara daha fazla oksijen gitmesi sağlanmaktadır.


Anksiyete bozukluğu ise kaygı duygusunun bir tehlike yokken kendini göstermesi, uzun süre devam etmesi ve çok güçlü hissedilmesidir ki böyle bir durum söz konusuysa tedavi gereklidir.


İleri derecede anksiyete bozukluğu kişileri fazlasıyla rahatsız edebilmekte ve günlük hayattaki işlevlerini yerine getirmesini zorlaştırabilmektedir.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı