Haber
10 Aralık 2017 - Pazar 11:52
 
Dünya gençleri Kocaeli’de buluşacak
2020 Dünya Gençler Oryantiring Şampiyonası için büyük bir çalışma gerçekleştiren Türkiye Oryantiring Federasyon Başkanı Hacer Akyüz, bu önemli organizasyonun Kocaeli’nde yapılacağını açıkladı
SPOR Haberi
Dünya gençleri Kocaeli’de buluşacak

BASIN TOPLANTISI DÜZENLENDİ

Önceki gün Seka Park’ta bulunan Seka Sahil Restaurant’ta 2020 yılında düzenlenecek Dünya Gençler Oryantiring Şampiyonası için bir basın toplantısı düzenlendi. Bu toplantı Kocaeli Vali Yardımcısı Beyazıt Tanç, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, Büyükşehir Belediyesi Spor Şube Müdürü Ziyaülhak Sarıgül ve Gençlik Hizmetleri Şube Müdürü Engin Yaşar’ın ev sahipliğinde yapıldı. Türkiye genelinde büyük bir araştırmanın yapıldığını belirten Türkiye Oryantiring Federasyon Başkanı Hacer Akyüz, 2020 Dünya Gençler Oryantiring Şampiyonası için en uygun ilin Kocaeli olduğunu vurguladı.

AKYÜZ, “ŞARTLARI ÇOK UYGUN”

Basın toplantısında konuşan Hacer Akyüz, “Kocaeli’yi seçmemizdeki en önemli etken, yarışmalar için en uygun şartların burada olması ve burada bizlere bu etkinlik için büyük destek olunması. 2020 yılı 28 Haziran’da başlayacak olan Gençler Dünya Oryantiring Şampiyonası detaylarını konuştuk. Önümüzdeki yıllarda burada önemli bir şampiyona düzenleyeceğiz. Dünya’nın farklı bölgelerinde 500 sporcu ile yarışmalar düzenlendi. 2020 yılında böyle büyük bir yarışmayı Burada yapacağız. Oryantiring ile Kocaeli’nin buluşması önemli bir etkinlik olacak.” dedi.

YARIŞMALAR KARTEPE’DE OLACAK

Gençler Dünya Oryantiring Şampiyonası 7 gün sürecek. 50 ülkeden 500 sporcunun yer alması bekleniyor. Yapılacak olan yarışmalarda Takımlar 7 erkek 7 kız olarak takım halinde yarışacak. 5 kategoride büyük bir heyecan yaşanacak. Orta ve uzun mesafe yarışmaları, sürat yarışı, bayrak yarışı ve sprint yarışmaları olarak beş farklı kategoride yapılacak. Yarışlar, zengin doğa yapısına sahip olan Kartepe bölgesinde yapılacak. Diriliş kampı ve Menekşe yaylası yarışmalar için kullanılacak. Sprint yarışmaları ise tarihi yerleri ve güzel bir ortamından faydalanılmak amacıyla İzmit şehir merkezlerinde olacak. 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı