Haber
08 Aralık 2017 - Cuma 12:47
 
Dilovası’ndan ortak ses
Dilovası Belediyespor başta olmak üzere bölge kulüpleri ortak bir bildiri ile hafta içi ortaya çıkan ve büyük ses getiren Serhat Şensoy’un sosyal medya paylaşımını ve tutumunu kınadı
SPOR Haberi
Dilovası’ndan ortak ses

BU VATAN HEPİMİZİN
Yapılan açıklamada, “Dilovası’nın yerlileri, Ağrılısı, Sivaslısı, Trabzonlusu, Sakaryalısı, Karslısı, Edirnelisi, Kahramanmaraşlısı her kesimden insanların kardeşçe, dostça ve huzur içinde yaşadığı Emin bir belde olmasıdır. Dilovası’nda yaşayan insanların en önemli bir diğer özelliği ise hiçbir etnik fark, gözetmeden bu vatanın hepimizin olduğunu bilerek insana ve yaşama saygı göstermeleri olmuştur. 


TEMSİL ETMEKTEN GURUR DUYUYORUZ
Bizler Dilovası’nda yaşamaktan ve temsil etmekten gurur duyuyoruz. Dilovası gençliğinin gelişmesi, galip geldiklerinde bunu hazmetmeyi, mağlup olduklarında rakiplerini tebrik etmeyi öğretmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu vesile ile ilçe dışından ve komşu ilçelerden, ilçemize gelen misafirlerimizi kültürümüze ve kendimize yakışır şekilde misafir ediyoruz. 


HAKARET VE HAKSIZLIĞA UĞRUYORUZ
Fakat gelin görün ki aynı muameleyi gittiğimiz çoğu yerde görememenin ıstırabını yaşıyoruz. Kocaeli genelinde Dilovası’na olan ön yargı ve yargısız infaz gittiğimiz çoğu yerde karşımıza çıkıyor. Nüfusumuz çoğunluğunun Doğu insanı olması nesebiyle uğramadığımız hakaret ve haksızlık kalmadı. Biz spor kulüpleri olarak bu ayrımcılığı gittiğimiz her yerde gördük. 


RENCİDE EDEN BİR PAYLAŞIM
Bizler şehrimizi en iyi şekilde “Fair Play” ruhuna uygun olarak temsil etmeye çalışsak da bazı kesimler bilerek ya da bilmeyerek gençlerimizi ve bizleri kendi dünyalarına çekmek istemektedir. En son örneği Dilovası Belediyespor - Değirmenderespor müsabakasında yaşandı. Kendini bilmez bir futbolcu tüm Dilovası camiasını dışlayan, aşağılayan ve rencide eden çok çirkin bir paylaşımda bulunmuş. 


YETKİLİLER OLAYIN PEŞİNİ BIRAKMASIN 
Bu olayı ve destekleyenleri Dilovası’nda tüm spor kulüpleri olarak kınıyor ve yetkili mercilerin gereken cezayı vermelerini bekliyoruz. İlçemizin yetkililerinin olayın takipçisi olmalarını, Dilovası’na ve gençlerine sahip çıkmalarını bekliyoruz. Dilovası Belediyespor Kulübü Başkanı Recep Laç, Diliskelesispor Kulüp Başkanı Kenan Yılmaz Tavşancılspor Kulüp Başkanı Mehmet Akkor, Çerkeşlispor Kulüp Başkanı Mustafa Erdem” ifadeleri yer aldı. 

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı