Haber
10 Ağustos 2019 - Cumartesi 09:57
 
Didem Soydan'dan Ekrem İmamoğlu'na tepki
Son günlerin en çok konuşulan isimlerinin başında gelen ünlü manken Didem Soydan sosyal medya hesabından İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na tepki gösterdi.
MAGAZİN Haberi
Didem Soydan'dan Ekrem İmamoğlu'na tepki

Ünlü manken Didem Soydan, İstanbul Bilişim ve Akıllı Kent Teknolojileri A.Ş.'nin (İSBAK) başına tepki çeken Bahaddin Yetkin'i getiren İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na çağrıda bulundu.


Soydan, Twitter'dan yaptığı paylaşımda, "İSBAK Genel Müdürü üzdü. Bir hata oldu deyin, kapansın bu cühela enerjisi." dedi.


Ne Olmuştu?


AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba'nın belediye başkanlığı döneminde Şanlıurfa Belediyesi Bilgi İşlem Müdürü olarak görev yapan M. Bahaddin Yetkin'in İmamoğlu tarafından İSBAK'ın başına getirilmesi tepki çekmişti. Yetkin'in 2011 Genel Seçimleri'nde AK Parti'den Şanlıurfa Milletvekilliği için aday adayı olduğu hatırlatılırken; aynı zamanda muhalefet liderleri Kemal Kılıçdaroğlu ile Meral Akşener hakkında da hakaret içeren videolar paylaştığı, bunları beğendiği ifade edilmişti.


"Siyasi unsurları tanımadık"


Ekrem İmamoğlu ise yaptığı açıklamada konuyla ilgili olarak, "Şunu söyleyeyim arkadaşlarımızın yaptığı incelemeler liyakat ve tecrübe üzerineydi. Ve bu kavramlar üzerinden hareketle tercihler yapıldı. Bize sunuldu. Biz de detayı ile inceledik baktık. Arkadaşlarımızla sohbet ettik. Daha önce sahada konuştuğumuz gibi siyasi ve bunun gibi birtakım unsurlara takılmadık. Başarı beceri ve liyakat kısmı ile ilgilendik atamalar da bu yönde yapıldı." şeklinde konuşmuştu.

 

Didem Soydan'dan Ekrem İmamoğlu'na tepki - Sayfa 5


İmamoğlu'na teşekkür etmişti


Didem Soydan, 23 Haziran seçimlerinin ardından "Sonunda herşeyin çok güzel olması için bir kapı aralayıp bizlere tekrar umut verdiğin için ailem ve kendim adına canı gönülden teşekkür ederim" demişti.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı