Haber
11 Eylül 2019 - Çarşamba 12:24
 
Bülent Arınç: Bana gelen mesajları bir bilseniz...
YİK üyesi Bülent Arınç, Ahmet Türk’le ilgili sözlerine gelen tepkilere yanıt verdi
POLİTİKA Haberi
Bülent Arınç: Bana gelen mesajları bir bilseniz...

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) üyesi Bülent Arınç, Ahmet Türk konusunda ifade ettiği sözlere yönelik sosyal medyadan eleştirilere ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’dan gelen açıklamalara yanıt verdi.

 

Tarafsız Haber Ajansı'na konuşan Arınç:


“Ben zaten konuşmamın başında Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi olarak konuşmuyorum, bu yanlış anlamalara sebebiyet verebilir diye belirttim. Ben sözlerimin başında bunu söylüyorum. İbrahim Kalın da bunu çok güzel ifade etmiş, kendisine teşekkür ediyorum. Bunlar benim kendime has, özgün düşüncelerimdir yoksa Kurul’da oluşturulmuş veya Sayın Cumhurbaşkanımıza arz edilmiş konuşmalar değildir.” dedi.

 

“BANA GELEN TEBRİK TELEFONLARINI, BANA GELEN MESAJLARI BİR BİLSENİZ”


Sosyal medya üzerinden gelen tepkilere ilişkin de Arınç, şu değerlendirmeleri yaptı:

 

“Boş ver, onlar boş şeyler, onlar boş şeyler. Bana gelen tebrik telefonlarını, bana gelen mesajları bir bilseniz. Hukuka verdiğim ağırlık, siyasete verdiğim, siyaset kurumuna verdiğim ağırlık, AK Parti’yi bu bölünmelerden, parçalanmalardan uzak tutma konusunda yaptığım çabaları herkes takdirle karşılıyor.

 

“ONLARA GEREKİRSE BEN CEVAP VERİRİM”


“Onlara gerekirse ben cevap veririm, çok şükür ağzım da laf yapıyor, Twitter’ı da kullanırım ama boş şeylerle uğraşanlara boş cevaplar vermek benim işim değil, ben dolu konuşurum, bilerek konuşurum, fikirle konuşurum, siyasetle konuşurum, başkaları gürültü yapabilirler o benim ilgi alanım için de değil. Ben bu konuşmamı YİK üyesi sıfatıyla yapmadım, bunu da konuşmamın başında ifade ettim.”

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı