Haber
24 Mayıs 2019 - Cuma 11:05
 
Mustafa Kocaman: 'Gözlerinizdeki ışık umudumuzdur'
Kartepe Belediyesi ile Avni Akyol İlkokulu Özel Eğitim Alt Sınıfı, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası münasebetiyle Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde etkinlik düzenlendi. Engelli minikler tarafından sahnelenen gösteri büyük beğeni topladı.
KOCAELİ Haberi
Mustafa Kocaman: 'Gözlerinizdeki ışık umudumuzdur'

Engelliler Haftası’ndaki etkinlikle konuşan Kartepe Belediye Başkanı Mustafa Kocaman, “Kalbimizdeki ve aklımızdaki engellerden kurtulursak, tüm vatandaşlarımızın hayallerini gerçekleştirebileceği bir ülke inşa edebiliriz. Engellilerden farkımız yoktur” açıklamasında bulundu.

 

HEPİMİZİN SORUMLULUĞUDUR

 

Programın açılış konuşmasında Avni Akyol İlkokulu Müdürü Şakir Öztürk, “10-16 Mayıs Engelliler Haftası münasebetiyle bir aradayız. Engellilerimizin farkına varmak ve onlara her türlü desteği sağlamakla, onlarında hakları olduğunu bilerek yaşamak hepimizin sorumluluğudur. Engellilerimizin sevgi ve anlayışa ihtiyacı vardır” dedi.

 

KALBİMİZDEKİ VE AKLIMIZDAKİ ENGELLERDEN KURTULALIM

 

Kartepe Belediye Başkanı Mustafa Kocaman ise, “Sizinle burada olmaktan özel evlatlarımızla bir arada olmaktan dolayı çok mutluyum. Avni Akyol İlkokulu’nu etkinliklerini ve çalışmalarını yakından bilmekle birlikte birçok programına da katıldık. Aileler ve öğretmenlerin özverili çalışmaları ile engellilerimiz eğitim görmektedir. Burada vefakâr aileler ve öğretmenlere çok teşekkür ediyorum. Kalbimizdeki ve aklımızdaki engellerden kurtulursak, tüm vatandaşlarımızın hayallerini gerçekleştirebileceği bir ülke inşa edebiliriz. Sizlerin gözündeki ışık, bizim umudumuzdur” açıklamasında bulundu.

 

İNSANLARIMIZIN BİLİNÇLENMESİ ÇOK ÖNEMLİDİR

 

Kartepe İlçe Kaymakamı Tuncay Dursun, “En özel öğrenci ve velilerimiz buradalar. Hükümetimiz engellilerin tüm hayatında sadece kamu hizmetinde değil özel hayatlarına kadar geniş bir yelpazede düzenlemeler yapmıştır. İnsanlarımızın bilinçlenmesi çok önemlidir. Ancak bu sayede bir engeli aşarız” şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından Avni Akyol İlkokulu Özel Eğitim Alt Sınıfı öğrencileri gösteri yaptılar. İzleyenleri duygulandıran ve hayran bırakan gösteri sonunda öğrenciler alkışlarla kutladılar.

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı