Haber
23 Nisan 2019 - Salı 13:20
 
Bahçeşehir Koleji’nde 23 Nisan kutlamaları
Kocaeli Bahçeşehir Koleji tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında düzenlenen etkinlikler öğrencilerin, öğretmenlerin ve velilerin katılımıyla okul bahçesinde yapılan resmi törenden sonra şenlik havasında kutlandı.
KOCAELİ Haberi
Bahçeşehir Koleji’nde 23 Nisan kutlamaları

Okul bahçesinde gerçekleşen programda saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törene Kocaeli Bahçeşehir Koleji kurucu temsilcisi Recep Haldız, okul müdürü Mahmut Kalcı, öğrenciler, öğretmenler ve veliler katıldı.

 

BAYRAM COŞKUSU

 

Okul bahçesinin şişme oyuncaklarla donatıldığı, çocukların tiyatro izleyip palyaço eşliğinde oyunlar oynadığı ve spor salonunda kurulan oyun parklarında eğlenceli oyunların düzenlendiği etkinliklerle tam bir çocuk bayramı coşkusu yaşandı.

 

haldiz-003.jpg

 

DÜNYA ÇOCUKLARININ DA BAYRAMI

 

Törenin açılış konuşmasını yapan Kocaeli Bahçeşehir Koleji Okul Müdürü Mahmut Kalcı, “Her yıl coşkuyla kutlanan, yalnız Türk değil, aynı zamanda dünya çocuklarının da bayramı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, cumhuriyetimizin mimarı Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm çocuklara armağanıdır. 23 Nisan, ulusal egemenliğimizin temellerinin atıldığı ve Türkün 99 yıl önce şahlanış destanının yazıldığı gündür” dedi.

 

img_1175.jpg

 

ÇOCUKLAR ARASINDA DOSTLUK KARDEŞLİK

 

Kalcı konuşmasının devamında şu ifadeleri kullandı: “Ulu Önder Atatürk’ün Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı bugünü bayram olarak çocuklara armağan etmesi, çocuklara verdiği değerin ve duyduğu güvenin en büyük göstergesidir. 23 Nisan, dünyadaki tek çocuk bayramı olama özelliği de taşıyarak dünya çocukları arasında dostluk, kardeşlik ve sevgi bağlarının pekiştirilmesinde katkıda bulunması açısından büyük öneme sahiptir.

 

odul.jpg

 

SEVGİ VE SAYGI İLE

 

Bu duygu ve düşüncelerle; Kocaeli Bahçeşehir Koleji olarak TBMM’nin açılışının 99’uncu yılın sebebiyle başta Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bağımsızlık destanımızı yazan silah arkadaşlarını ve onları bu ulusal mücadelede her şeyiyle destekleyen Atalarımızı en derin sevgi ve saygı ile anıyor, büyük Türk milletinin ve sevgili çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyoruz.”

 

oyuncak.jpg

 

palyaco-001.jpg

 

img_1119-001.jpg

 

dans-003.jpg

 

img_1141.jpg

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı