Haber
12 Nisan 2019 - Cuma 12:03
 
Kocaeli PTT, pişmaniyeyi 80 ile ulaştıracak
Kocaeli PTT, internet üzerinden tüm illere pişmaniye satışını başlattı. İzmit’in meşhur pişmaniyesi 80 ile ulaşacak.
KOCAELİ Haberi
Kocaeli PTT, pişmaniyeyi 80 ile ulaştıracak

PTT Genel Müdürlüğü’nün başlattığı kampanya kapsamında her il, yöresel ürününü pazarlama imkanı buldu. İnternet üzerinden yöresel ürünleri satışa başlayan Kocaeli PTT ise ilimizin değeri haline gelen pişmaniyeyi tüm illere gönderebilecek. Kocaeli PTT Başmüdürü Adnan Sert, konuyla ilgili yaptığı açıklamada PTT Kargo ile Kocaeli’nin meşhur tadı olan pişmaniye ve saray helvasının Türkiye’nin en uç noktasına kadar gönderilebileceğini ifade etti.

 

PİŞMANİYE VE SARAY HELVASI


İlimizin önemli simgelerinden olan pişmaniye satışının PTT aracılığıyla tüm illere yapılacağını ifade eden PTT Başmüdürü Adnan Sert, “Geçmişten bugüne sahip olduğumuz milli ruh, köklü yapı ve yüksek tecrübeyi; dinamik insan gücü ile birleştirip, teknolojik imkânlar ve yaygın işyeri ağımız aracılığıyla sunarak verdiğimiz her hizmet alanını başarıya taşımakta ve marka değerimizi her geçen gün arttırmaktayız. Her alanda yeniliklere açık olan köklü kurumumuz milli ürünlerimizin ülke genelinde ve yurtdışında tanıtımı gayretiyle, e-ticaret platformumuz olan ePttAVM.com internet sitemizde Kocaeli Posta Pazarı mağazamız açılmış olup ilimizin simgesi Pişmaniye ve Saray Helvası satışına başlamıştır” açıklamasında bulundu. 

 

BİR TIKLA ULAŞABİLİRSİNİZ


İlerleyen günlerde pişmaniye satışına ilave olarak fındık, lokum gibi ürünlerin de ekleneceğini sözlerine ekleyen Müdür Sert şu ifadelere yer verdi: “Kültürel ve tarihsel açıdan bakıldığında tüm dünyada ve ülkemizde yöresel ürünlerin hiçbir dönemde etkinliğini kaybetmediği görülmektedir. PTT ailesi olarak yöresel değerlere sahip çıkmakta ve tüm değerlerimizin ülke genelinde ve yurtdışında tanıtımı gayretiyle hizmet vermekteyiz. Her kesimden vatandaşımızın güvenle alışveriş yapabileceği ePttAVM’de yer alan https://www.epttavm.com/magaza/kocaelipostapazari adresli sanal mağazamıza ve mağazalar sekmesinden diğer PTT Başmüdürlüklerimizin sanal mağazalarına ülkemizin her yerinden bir tıkla ulaşarak yöresel lezzetlerimizi tadabilir ve değerlerimize katkıda bulunabilirsiniz” 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı