Haber
21 Ağustos 2019 - Çarşamba 15:09
 
Derince Limanı'na ceza
Kaçak olarak yapıldığı belirlenen Derince Limanı’ndaki tanklar için 13 milyon lira ceza kesildi.
EKONOMİ Haberi
Derince Limanı'na ceza

SAFİ PORT 39 YIL İŞLETECEK

 

Derince Limanı özelleştirme Yüksek Kurulu tarafından “İşletme Hakkının Devri” yöntemi ile özelleştirme kapsamına alınmıştı. Yapılan ihale sonucunda ihaleyi kazanan Safi Katı Yakıt Sanayi ve Ticaret A.Ş.-Safi  Derince`ye 39 yıl süreyle işletilmek üzere devredilmişti.

 

LİMANA 33 ADET TANK KURULDU

 

Derince Limanı, 2 Mart 2015 tarihi itibari ile Safi Derince Uluslararası Liman İşletmeciliği A.Ş. tarafından işletiliyor. Safi Holding tarafından işletilen limana yeni 33 tank kuruldu. Kurulan bu tankların ruhsatının olup olmadığı yönünde uzun süredir süren bir tartışma yaşanıyordu.

 

TANKLARIN RUHSATLARI YOK

 

CHP’nin soru önergesine gelen cevap sonrası, Safi Port’un kurduğu tanklarının ruhsatının olmadı ortaya çıktı. CHP Büyükşehir Meclis grubu adına meclis üyesi Mehmet Nuri Paşa tarafından verilen Safi Port limanı ile ilgili soru önergesine, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın cevap verdi.

 

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULDU

 

Başkan Tahir Büyükakın  tarafından verilen cevapta, 33 tank için ceza uygulandığı ve konunun yargıya intikal ettiği bilgisi yer aldı. Derince Belediyesi tarafından Safi Port Limanındaki kaçak tanklar için 13 Milyon lira para cezası kesildiği öğrenildi. Konuyla ilgili ise suç duyurusunda bulunulduğu belirtildi. 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı