Haber
08 Ekim 2018 - Pazartesi 14:47
 
Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sağlık görevlisi darp edildi!
Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görevli sağlık personeli, hasta yakınları tarafından darp edildi
ASAYİŞ YEREL Haberi
Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sağlık görevlisi darp edildi!

Edinilen bilgi ve iddialara göre, gündüz saatlerinde Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde acil servise gelen bir hasta EKG çektirirken işlemleri kadın bir hemşirenin yapmasını istedi. Sağlık görevlilerinin ‘Burası acil, burada ayrım olmaz’ demesi üzerine hasta, görevlilere hakaretler yağdırdı. Tedavisi tamamlandıktan sonra taburcu edildi.

 

"GÜVENLİK SIKINTIMIZ VAR"

Hasta bu kez akşam saatlerinde yanında birkaç kişi ile hastaneye geldi. Bu sırada şahıslar karşılaştıkları sağlık görevlisini darp ettikten sonra hastaneden ayrıldı. Yaşanan olaya tepki gösteren sağlık çalışanları hastanede çok ciddi bir güvenlik probleminin olduğunu dile getirdiler. Yaşanan olayı anlatan sağlık görevlileri “Hastanemizde 1 polis, 2 jandarma bekliyor. Ama hiçbir şekilde müdahale etmemişler. Bizim hastanemizde genel olarak güvenlikle ilgili bir sıkıntımız var” diye konuştu.

 

 

“YETKİLİLERİ KINIYORUZ”

Türk Sağlık Sen Şube Başkanı Ömer Çeker ise konu ile ilgili şunları söyledi: Dün akşam saatlerinde Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde acil servise gelen bir hasta yakınları sağlık çalışanını darp etmiştirler. Darp edilen sağlık çalışanının acil şifalar dilekleriz, temennimiz bu ve buna benzer olayların son bulmasıdır. Yaşanan üzücü olayı kınıyoruz. Daha vahim olay yaşanabilirdi. Olayların son bulması için gereken kanuni düzenlemeleri hayata geçirmeyerek sürüncemede bırakan, tedbirleri almayan yetkilileri de kınıyoruz” dedi

Kaynak: Editör: OĞUZHAN AKTAŞ
Yorumlar
Haber Yazılımı