Haber
08 Ağustos 2019 - Perşembe 16:11
 
Denizli'de 6 büyüklüğünde deprem
Denizli'nin Bozkurt ilçesinde 6 büyüklüğünde yer sarsıntısı meydana geldi. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, depremde can kaybının yaşanmadığını belirtti
GÜNCEL Haberi
Denizli'de 6 büyüklüğünde deprem

Denizli'nin Bozkurt ilçesinde 6 büyüklüğünde yer sarsıntısı meydana geldi.

 

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, Denizli'nin Bozkurt ilçesinde saat 14.25'te 6 büyüklüğünde yer deprem kaydedildi.

 

İlçeye bağlı Armutalanı köyüne 1,74 kilometre mesafede yaşanan depremin 7,09 kilometre derinlikte meydana geldiği belirlendi.

 

Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü'nün bilgilerine göre, yerin 9 kilometre altında meydana gelen Çardak'taki depremin büyüklüğü 4.1 olarak ölçüldü.

 

Baklan'da meydana gelen depremin büyüklüğü ise 5.7 olarak ölçüldü. İkinci deprem ise yerin 10 kilometre altında meydana geldi.

 

Deprem, Antalya, Burdur ve Isparta'da da hissedildi.

 

Öte yandan bugün saat 11:39'da Seferihisar’ın 8, 17 kilometre açığında 4,8 büyüklüğünde deprem meydana gelmişti. İzmir merkez ve ilçelerinde de hissedilen deprem paniğe neden oldumuştu.

 

Depremin can ve mal kaybına yol açıp açmadığının belirlenmesi için araştırma devam ediyor.

 

"CAN KAYBI YOK"

 

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, depremle ilgili şu bilgileri verdi:

 

'Ekiplerimiz destek için sahaya çıktı. Baklan, Bozkurt ilçemize doğru gidiyorum. Gelen haberlerde bizi üzecek, can kaybı haberimiz yok çok şükür. Ben de kapalı alandaydım, hissettik. Biz özetle şu anda Baklan, Bozkurt ve Çardak ilçelerimize doğru gidiyoruz. Ekiplerimiz orada.''

 

"PEK ÇOK EVDE HASAR VAR"

 

Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, ilçe merkezli depremde ilk belirlemelere göre, bazı evlerde hasar oluştuğunu, ancak can kaybı veya ağır yaralı vakanın olmadığını söyledi.

 

Bozkurt merkezli 6 şiddetindeki depremin ilçede çok şiddetli hissedildiğini aktaran Çelik, kriz masası oluşturduklarını, irtibat kurdukları muhtarlarla yaptıkları görüşmeler sonucu can kaybı ya da ağır yaralanma olayına rastlamadıklarını kaydetti.

 

Çelik, "Deprem, 15-20 saniyenin üzerinde sürdü. Pek çok evde hasar var, çatılarda çökme, duvarlarda derin çatlaklar oluştu. Anonslar yapıyoruz, vatandaşların eve girmemesi gerektiğini söylüyoruz. Allah'a çok şükür bir iki ev yıkılmasına rağmen herhangi bir ölümlü veya ağır yaralı vakamız söz konusu değil" dedi.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı