Haber
07 Aralık 2019 - Cumartesi 14:41
 
Demokrat Parti iktidara gelirse, asgari ücret 3 bin TL
Demokrat Parti İl Başkanı Mustafa Nazlıgül, geleneksel hale getirdiği basınla kahvaltılı buluşmanın bir yenisini bugün gerçekleştirdi. İl binasında yapılan basın toplantısında Nazlıgül, yerel ve genel siyasi konularla ilgili değerlendirmelerde bulundu.
YEREL POLİTİKA Haberi
Demokrat Parti iktidara gelirse, asgari ücret 3 bin TL

11 YILDA 430 KADIN ÖLDÜRÜLDÜ

 

Atatürk’ün 85 yıl önce kadına seçme ve seçilme hakkını verdiğini hatırlatan Nazlıgül, “Maalesef kadın cinayetleri tavan yaptı. Son 11 ayda 430 kadın öldürüldü Genç bir kadını öldüren psikopatın açık cezaevinden kaçması akıllarda soru işareti bıraktı; açık cezaevinden kaçmak bu kadar kolay mı? Kolay olmamalı, sorgulanması gerekiyor. Kadın cinayetlerini işleyenlerin takım elbise giymesi, iyi hal almasının nedeni midir?” diye sordu. Ülkemizde 13 milyon engellinin olduğunu belirten Nazlıgül, engelliler için engelsiz ortamlar oluşturmasının hükümetlerin ve belediyelerin görevi olduğunu, kentimizde bulunan engelliler adına yapılan birkaç çalışma olduğunu, bunların sayılarının artırılması gerektiğini söyledi.

 

GENÇLERDEN UMUTLUYUZ

 

1 Aralık’ta DP Genel Merkezi’ne gittiklerini ve Genel Başkan Gültekin Uysal’ın manifestosuna katılan gençlerin kendilerini umutlandırdığını söyleyen DP İl Başkanı Nazlıgül, “Gelecekte ülkemiz için neler yapılacağı tartışıldı. Bunlardan birisi de parlamenter sisteme dönüştü. DP, ne sağda, ne de solda bir partidir. Merkezde olan bir partidir. Bizim iktidarımızda bütün inançlara sahip insanlar istedikleri gibi yaşayacaklar. Kadına en büyük değeri DP veriyor; kadın kollarının kaldırılması kararı alındı, çünkü kadınlar il ve ilçe yönetimlerinde de yer alıyor, alacak” ifadelerini kullandı. Nazlıgül, Türkiye genelinde 11 yerde DP’li başkanın olduğunu, 2020’de bu belediyelerde asgari ücretin 3 bin TL olacağını açıkladı.

 

dsc_8061.jpg

 

BELEDİYELERİN PAYI DÜŞECEK

 

Önümüzdeki dönemde Büyükşehir ve ilçe belediyelerinin paylarının düşeceği bilgisini aldıklarını söyleyen Nazılgül, düğün salonları ve Cedit Kentsel Dönüşüm Projesi ile ilgili görüşlerini şöyle açıkladı: “Düğün salonlarının ücreti 1 TL’ye indirildi. Aslında nasıl olduğu ve kimin yaptığı vatandaşı pek ilgilendirmiyor. Siyasi çekişmeler, tartışmalar umurlarında bile değil. 1 TL kim yaptıysa helal olsun. Vatandaşlar kayıkçı kavgasından faydalandı. Cedit Mahallesi’ndeki kentsel dönüşümden, mahallede yaşayan vatandaşlar siyasi kavgalardan muzdarip; bu sorun çözülmedikçe Cedit Mahallesi halkı mağdur olmaya devam edecek. İzmit Belediye yönetimi ve meclisi aklını başına alsın. AK Partili Meclis üyeleri muhalefete ısınamadılar; bundan sonra her geçen seçimde muhalefette kalacaklar, artık ısınmaları lazım.”

 

Demokrat Parti İzmit İlçe Başkanı İsmail Yazgan da geri dönüşüm ve kentsel dönüşümlerle ilgili değerlendirme yaptı. Geri dönüşümde ileri ülkelerin farklı teknikler kullandığını, kentsel dönüşümlerde yanlış uygulamalar nedeniyle devasa kaynakların heba edildiğini iddia etti. Beton yapıların ortalama 50 yıllık süreçte kullanım dışı kaldığını belirten Yazgan, şehirlerin Avrupa’nın birçok şehrinde olduğu gibi 100-150 yıllık planlarla inşa edilmesi gerektiğini söyledi.  

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı