Haber
16 Temmuz 2019 - Salı 16:15
 
Demirtaş'tan Erdoğan'a çağrı: Bir adım atarsa...
Tutuklu olduğu davanın duruşmasında ifade veren eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan'a çağrıda bulundu. Demirtaş, "Kendisi demokratikleşme konusunda bir adım atarsa biz de kendisine on adım atarız" diye konuştu.
POLİTİKA Haberi
Demirtaş'tan Erdoğan'a çağrı: Bir adım atarsa...

“GÖZLERİMİZİ YAŞARTACAK KADAR ADALET UYGULANIYOR!”

 

“Gözlerimizi yaşartacak kadar adalet uygulanıyor Ankara Adliyesi’nde. Sanki ben bu şekilde tutuklu yargılanıyorum da, Türkiye’deki bütün dosyalarda tutuklu yargılama esas olarak kabul ediliyormuş gibi sanılmasın. Tutanağa geçmiş olayım.”

 

ERDOĞAN’A ‘DEMOKRATİKLEŞME’ ÇAĞRISI

 

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a bir çağrıda bulunan Demirtaş, “Kendisi demokratikleşme konusunda bir adım atarsa biz de kendisine on adım atarız” diye konuştu.

 

Demirtaş şu ifadeleri kullandı;

 

“Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz gün, ‘Bize bir adım atana biz on adım atarız’ dedi. Neyle ve kimle ilgili söylemiş olursa olsun. Kendisi demokratikleşme konusunda bir adım atarsa biz de kendisine on adım atarız. CHP, İyi Parti, MHP başta olmak üzere Parlamento dışındaki partiler de dahil, demokratikleşme ve barış konusunda inisiyatif üstlenirlerse biz onlara da on adım atarız. HDP de ben de seçmenlerimiz de, kim ki demokrasiden yana tutum alırsa onun yanında yer alma konusunda kararlı olacağız. Bütün partileri de dikkatle izlemeye devam edeceğiz. Biz ne Cumhur İttifakının ne de Millet İttifakının parçası değiliz. Demokrasinin yanındayız. Kim ki demokrasi konusunda samimi, ciddi, somut, hızlı adımlar atar ve yanında durursa biz seçmenlerimizle birlikte, o anlayışın gelişmesi için oraya doğru on adım atarız.”

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı