Haber
11 Aralık 2017 - Pazartesi 10:45
 
Darıcalı atlet Avrupa ikincisi
Slovakya’nın Samorin kentinde 37 ülkenin katılımıyla yapılan Avrupa Kros Şampiyonası’nda yarışan Darıca Belediyesi Eğitim Spor Kulübü Sporcusu Ramazan Barbaros, genç erkeklerde ikinci olarak ülkemize gümüş madalya kazandırdı
SPOR Haberi
Darıcalı atlet Avrupa ikincisi

EN YÜKSEK SAYIYA ULAŞTILAR
Türkiye’nin, Avrupa Kros Şampiyonası’nda tarihinde bir seferde elde ettiği en yüksek madalya sayısına ulaştığı yarışmalarda büyük kadınlarda Yasemin Can, büyük erkeklerde ise Kaan Kigen Özbilen altın madalyaya uzanırken bu dalda Türkiye, İspanya’nın önünde Avrupa’nın zirvesine çıktı. Genç erkekler yarışında ise Ramazan Barbaros ikinci olurken, Türkiye genç erkekler sıralamasında üçüncü oldu.


SPOR BAKANI TEBRİK ETTİ
Bakan Bak, yayımladığı tebrik mesajında, “Uluslararası arenada elde ettikleri bu başarılarla ülkemize büyük bir gurur yaşatan tüm milli sporcu kardeşlerimi tebrik ediyorum. Bu önemli başarıların, gelecek nesiller adına referans olacağına inanıyorum. Avrupa’da bayrağımızı başarıyla temsil eden tüm sporcularımıza şahsım ve milletim adına teşekkür eder spor yaşamlarında başarılar dilerim.” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı