Haber
23 Nisan 2019 - Salı 10:21
 
ÇYDD 23 Nisan'ı coşkuyla kutladı
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Kocaeli Şubesi 5. Geleneksel 23 Nisan Çocuk Şenliği Etkinliğini 21 Nisan Pazar günü Tüysüzler Mahallesinde gerçekleştirdi.
KOCAELİ Haberi
ÇYDD 23 Nisan'ı coşkuyla kutladı

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Kocaeli Şubesi 5. Geleneksel 23 Nisan Çocuk Şenliği Etkinliğini 21 Nisan Pazar günü Tüysüzler Mahallesinde gerçekleştirdi. ÇYDD Öğretmen Mualla Eke ve Tınaztepe Eğitim ve Kültür Evi çocuk kulübü öğrencileri , Çağdaş Gençlik Birimi gençleri, dernek üyeleri ve mahalle halkının geniş katılımıyla bayramı coşkuyla kutladı.

 

Program Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ve aziz şehitlerimiz için saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. Şube Başkanı Meral Dönmez konuşmasında Ulusal egemenliğin önemine vurgu yaptı, çocuklara gelecek günleriniz daha güzel ve aydınlık olsun diye seslendi. Eğitim Evi Yürütme Kuruluna, Eğitim Evi eğitmenleri ne ve katılan herkese teşekkür etti.

 

 

Program sunuculuğunu 7. Sınıf öğrencilerinin yaptığı etkinlikte  şiirler okundu, şarkılar söylendi ve Halk Oyunları gösterisi yapıldı. 23 Nisan pastası kesildi. Çağdaş Gençlik Birimi üniversiteli gençler çocuklara çeşitli oyunlar hazırlamıştı. Halat çekme, yoğurt yeme, kaşıkla yumurta taşıma, çuvalla koşu, ip atlama, yüz boyama, çocukları çok mutlu etti. ​

 

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı