Haber
09 Ağustos 2019 - Cuma 15:01
 
Cumhuriyet tırı İzmit’te
Atatürkçü Düşünce Derneği’nin 30’uncu yılı ve Milli Mücadelenin 100’üncü yılı anısına hazırlanan Cumhuriyet Tırı İzmit Cumhuriyet Parkı’na geldi
YAŞAM Haberi
Cumhuriyet tırı İzmit’te

Atatürkçü Düşünce Derneği’nin (ADD) 30’uncu yılı ve Milli Mücadelenin 100’üncü yılı anısına hazırlanan Cumhuriyet TIRI, İzmit Cumhuriyet Parkı’na geldi. 4 gün boyunca Cumhuriyet Parkı’nda kalacak olan TIR’da, Cumhuriyetin kuruluşu ile ilgili fotoğraflar ve Atatürk’ün hatırları ile ilgili eşyalar yer alıyor.

 

 

İLK ZİYARET CHP’DEN GELDİ

 

Cumhuriyet Parkı’nda bugün (Cuma) açılışı yapılan Cumhuriyet TIRI’nın ilk ziyaretçileri ise CHP İl Örgütü yönetimi oldu. ADD Kocaeli Şube Başkanı Taylan Bingöl,  ADD İzmit Şube Başkanı Ahmet Kavas ve ADD yöneticilerini ziyaret eden CHP yönetiminin ardından vatandaşlarda TIRI ziyaret ettiler.

 

 

DERİNCE’DE İZİN VERİLMEMİŞTİ

 

Cumhuriyet TIRI’nın ilimizde ilk ziyaret noktalarından biri olan Derince’de hatırlanacağı üzere Belediye Başkanı Zeki Aygün tarafından izin verilmemişti. Daha sonra ise Cumhuriyet TIRI’nın açılışı İzmit Yahya Kaptan Mahallesi’nde, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet tarafından yapılmıştı.

 

 

4 GÜN BOYUNCA İZMİT’TE OLACAK

 

ADD Kocaeli Şube Başkanı Taylan Bingöl yaptığı açıklamada: “Tur 4 gün boyunca burada olacak. Karamürsel Gölcük e gidecek. 19 Ağustos’ta depremi anma etkinliği olacak. İzmit ve Kocaeli Şubesi tüm ziyaretçileri bekliyor. ADD satış standı da var. Anı defterine isteyen yaz yazabiliyor” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı