Haber
29 Haziran 2018 - Cuma 14:47
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan ilk icraat hedefini açıkladı!
Sahil Güvenlik Akademisi'ndeki cami açılışında konuşan Erdoğan, "Bizim önümüzdeki dönemde de en büyük mücadelemiz terörle olacak" diyerek, terör örgütlerine gözdağı verdi.
GÜNCEL Haberi
Cumhurbaşkanı Erdoğan ilk icraat hedefini açıkladı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sahil Güvenlik Akademisi'ndeki cami açılışında konuştu. Terörle mücadele vurgusu yapan Erdoğan, "Terörü ayaklarımızın altına alarak yok edeceğiz ki ülkemizde huzur hakim olsun" dedi.

 

"TERÖRÜ YOK EDECEĞİZ"

Cami açılışına, "Kim ki bu dünyada bir mescit inşa eder, Allah da cennette onun için bir köşk inşa eder" sözleriyle başlayan Erdoğan, eğitilmiş askeri gücün önemine dikkat çekerek: "1500 kadar öğrencimizin komando eğitimi aldığını öğrendim. Buna da şiddetle çok çok fazlasıyla ihtiyacımız var. Komandolarımızı, özel kuvvetlerimizi ne kadar artırırsak terörle mücadelede başarımız o kadar artacaktır. Nitekim işte son Cerablus, Afrin operasyonlarıyla sizlerin başarısını gördük. Ve bizim önümüzdeki dönemde de en büyük mücadelemiz ülkemizde terör olacak. Terörü ayaklarımızın altına alarak yok edeceğiz ki ülkemizde huzur hakim olsun" dedi.

 

"HAMDOLSUN MÜSLÜMANIZ"

Mehmetçik kavramının bu topraklara özgü olduğunu hatırlatan Cumhurbaşkanı: "Bizim hem işin fizik noktasında, hem maddi noktasında ama aslolan manevi noktada imani noktada işin temerküz etmesidir. Çünkü bizim büyük bir avantajımız var. Hamdolsun Müslümanız ve Rabbim bizlere şehadet gibi bir makamı lütfediyor. Bu iş bir dinde yok, bizde var. Ve bizde malum Mehmedimiz yürüdüğü zaman şehadete yürür. Onun için de Küçük Muhammed anlamına bizim askerimize 'mehmetçik' adı verilmiştir. Dünyanın hiçbir İslam ülkesinde de askerinin adı 'mehmetçik' olan yoktur. Sizler Mehmetçikler olarak kınası bol yakılan kınalı kuzularsınız aslında. Onun için de peygamberlere en yakın olan şehadete hep hazır haldesiniz. Allah bu yolculuğumuzu da mübarek kılsın. Bu kampüsteki mescidimiz inşallah hayırlara vesile olsun diyorum. Hepinizi en kalbi duygularla selamlıyorum. Allah yar yardımcımız olsun. Başarılarınız artarak devam etsin diyorum" şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı