Haber
13 Eylül 2017 - Çarşamba 14:51
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan: “ Heykel değil, hizmet yap Nevzat”
İzmit’te yapıldıktan sonra apar topar kaldırılan heykel ile ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan ilk kez konuştu. Erdoğan; "Şahsımın heykelini ve benzerlerini yapmışlar. Tabii bunu duyunca ben çok çok üzüldüm. Bu bizim değerlerimize terstir. Ben ne heykelimin dikilmesini istiyorum, ne masklar yapılmasını istiyorum, ne bu tür görseller yapılmasını istiyorum" diye konuştu
- Haberi
Cumhurbaşkanı Erdoğan: “ Heykel değil, hizmet yap Nevzat”

ALAY KONUSU OLMUŞTU

Nevzat Doğan’ın şimdilik yönettiği İzmit Belediyesi, Topçular Mahallesi’ne bir 15 Temmuz Anıtı yaptırmış ve bu anıta bir de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan büstü koydurtmuştu. Ancak büstün Cumhurbaşkanı’yla uzaktan yakından ilgisi yoktu. Bu durum ulusal gündeme taşındı ve ünlü yazarların alay konusu oldu. Bu gelişmelerin ardından İzmit Belediyesi, anıtı ve Erdoğan büstünü bir gecede ortadan kaldırmıştı.

“DEĞERLERİMİZE TERS”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün partisinin belediye toplantısında konuyu gündeme taşıdı. Erdoğan’ın konuşması Nevzat Doğan’a fırça niteliğindeydi. Erdoğan, “Bazı belediyelerimiz şahsımın heykel veya benzer görsellerini yapmışlar. Tabii bunu duyunca ben çok çok üzüldüm. Bu bizim değerlerimize terstir. Ben ne heykelimin dikilmesini istiyorum, ne masklar yapılmasını istiyorum” dedi.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı