Haber
12 Eylül 2019 - Perşembe 14:13
 
Cumhur İttifakı, Hürriyet’e yetki vereceğini açıkladı
Cumhur ittifakı, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e yetki verme kararı aldı. Yarın (cuma) yapılacak olan meclis toplantısında Hürriyet, yeni araç alımı için meclisten yetki alacak.
POLİTİKA Haberi
Cumhur İttifakı, Hürriyet’e yetki vereceğini açıkladı

İzmit Belediye meclisinde birlik sağlandı. Muhalefet, Fatma Kaplan Hürriyet’e araç ve iş makinesi alımı için yetki vereceğini açıkladı. AK Parti’den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "İzmit Belediye Meclisimizin 3 Eylül tarihindeki oturumuyla Belediyemiz hizmetleri için araç satın alma ve kredi kullanma yetkisi hususuyla gündeme gelen konuyla ilgili AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi olarak oluşturduğumuz Cumhur İttifakı Grubu olarak birçok toplantı ve değerlendirme çalışmalarında bulunduk. 13 Eylül Cuma (yarın) günü gerçekleşecek ara meclis toplantısı öncesi Cumhur İttifakı Grubu olarak aşağıdaki ortak kararımızı kamuoyunun bilgilerine sunarız.

 

FİKİR BİRLİĞİNE VARAMADIK AMA YETKİ VERECEĞİZ

 

Araç satın alma hususunda tam kapsamıyla CHP grubu ile fikir birliğine varmamakla beraber Belediye Başkanı’nın satın alma arzusu olması sebebiyle hizmetleri aksatmadan arzu ettiği araçları satın alması hususunda kendisine yetki verilmesi uygun görülmüştür. Belediyemizin tahsil etmesi gereken fakat henüz tahsil edemedikleri yaklaşık 63 Milyon TL olması ve bir önceki dönem çalışmalarla Belediyemize kazandırılan yaklaşık olarak iki ay sonra tamamlanmış olacak 122 adet konutun satışının yapılarak öz kaynak oluşturulmasının yerinde olacağı düşünülmüştür. Böylelikle borçlanma ve kredi faizi sarmalına girerek Belediyemizi zarara uğratmadan satın alma yoluna gidilmesinin uygun olacağı düşünülerek kredi çekme yetkisinin verilmeyerek kamu zararına fırsat verilmemesine karar verilmiştir. 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı