Haber
19 Haziran 2019 - Çarşamba 16:37
 
Çirkin pazarlık! Çocukların kiralandığı ortaya çıkınca...
Manavgatʹta yaz aylarının gelmesi ve turizm sezonunun başlamasıyla zabıta, polis ve jandarma görevlileri dilencilere karşı mücadele ediyor.
GÜNCEL Haberi
Çirkin pazarlık! Çocukların kiralandığı ortaya çıkınca...

Çoğunlukla kucaklarında çocuklar ile bekleyen dilenciler Antalya ve İbrahim Sözen Caddeleri, Pazar yerleri ve Side ile Kumköy gibi turistlerin yoğun olduğu yerlerde durmaya devam ediyor. Manavgat Belediyesi zabıtası tarafından 1 Ocakʹtan bu yana 5326 sayılı Kabahatler Kanunuʹna göre 200 kez işlem yapılan dilencilere toplam 31 bin 400 lira idari para cezası uygulandı. Zabıta tarafından tutulan tutanakları imzalayan dilenciler cezayı ödemeyeceklerini belirterek zabıta karakolundan çıkarak tekrar dilencilik yaptıkları bölgelere geri dönüyor.

 

ÇOCUKLARI KİRALIYORLARMIŞ

 

Manavgat Belediyesi zabıta yetkilileri, dilencilere Kabahatler Kanunuʹna göre uygulanan idari yaptırımların yetersiz olduğunu belirterek, yasal yönden konuya çözüm bulunmasını istedi. Manavgatʹta dilencilerin her ay kucaklarında 1 yaşından küçük farklı çocuklarla dolaştıklarını anlatan zabıta görevlileri, ˮBiz ilk başlarda ne olduğunu tam anlayamadık. Bir süre sonra çocuklar değişmeye başladığında fark ettik. Bunlar birbirlerinin çocuklarını o gün gidecekleri bölgeye göre 30 liraya, 40 liraya kiralıyormuş. Bunun adı insan ticareti. Güvenlik güçleri ve savcılık makamı bu konuyu mutlaka bu yönden yeniden değerlendirmeli. Dilenciler hakkında ʹinsan ticaretiʹ suçundan adli işlem yapılmalıˮ dedi. 

Kaynak: (ABC GAZETESİ) - ABC GAZETESİ Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı