Haber
16 Ocak 2018 - Salı 21:50
 
Cinayetinin altından ihanet çıktı
Muğla’nın Bodrum ilçesinde dokuz gündür aranan işadamı Ali Özdemir'in (46) cesedi bulundu. Bodrum’daki Gumsal Beach Club’ın işletmeciliğini yapan, ayrıca unlu mamuller ve pastane zincirinin de sahibi olan Özdemir, eski ortağı tarafından öldürüldüğü ortaya çıktı. Özdemir'in bir süre önce intihar girişimine kalkan eski ortağı Mustafa Özbelen ile birlikte eşi, kayınpederi ve baldızı da gözaltına alındı. Mustafa Özbelen, Özdemir'i eşiyle ilişkisi olduğu gerekçesiyle öldürdüğünü iddia etti. Öte yandan gözaltına alınanların sayısı 10'a yükseldi.
GÜNCEL Haberi
Cinayetinin altından ihanet çıktı

Bitez mahallesindeki Gumsal Beach Club’ın işletmeciliğini yapan, ayrıca unlu mamuller ve pastane zincirinin sahibi olan iki çocuk babası Ali Özdemir, 6 Ocak Cumartesi günü sabahı kayboldu. Yakınları, akşam saatlerine kadar kendisine ulaşamayınca polise kayıp başvurusunda bulundu. Uzun yıllardır Bodrum iş hayatının içerisinde olan Özdemir'i bulmak için polis ve jandarmanın başlattığı arama çalışmalarına AKUT ekipleri de katıldı. Çalışmalar sırasında Özdemir'in aracı, Konacık mahallesinde yol kenarında park edilmiş halde bulundu. 

 

ESKİ ORTAĞI İNTİHAR GİRİŞİMİNDE BULUNDU

Özdemir’in ortadan kaybolmasının ardından 12 Ocak’ta eski ortağı kafeterya işletmecisi Mustafa Özbelen tarım ilacı içerek intihar girişiminde bulundu. 


 

BAŞINDAN, SIRTINDAN VE GÖĞSÜNDEN VURULMUŞ

Kafeterya işletmecisi Mustafa Özbelen dün sabah savcılığa giderek cinayeti itiraf etti. Özdemir'in cesedi Çırkan Mahallesi Pedasa Dağı eteklerinde bulundu. Özdemir’in başından silahla vurulduğu tespit edildi. Özdemir’in cesedi, Cumhuriyet savcısı ve polisin olay yerinde yaptıkları incelemenin ardından Bodrum Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

 

KENDİSİ TESLİM OLMUŞ

Mustafa Özbelen'in cinayette kullanılan tabancayı ise Bitez Mahallesi’nde denize attığını söylediği, silahın bulunması için Muğla İl Emniyet Müdürlüğü su altı dalış ekibinin arama çalışması başlattığı belirtildi.

 

Çalışmalarda 2 adet cep telefonu bulundu. Telefonların kime ait olduğu inceleme sonrası ortaya çıkacak. 

 

KAYINPEDERİ, EŞİ VE BALDIZI DA GÖZALTINDA

Mustafa Özbelen'in olaydan sonra kendisine yardımcı olduğunu iddia ettiği kayınpederi Avni S. ile eşi Tuğba Özbelen'in de Köyceğiz’de gözaltına alındığı belirtildi. Mustafa Özbelen'in baldızının da gözaltına alındığı, ayrıca olayla ilgili bazı kişilerin de ifadesine başvurulduğu öğrenildi.

 

İHANETLE SUÇLADI...

Katil zanlısı Mustafa Özbelen'in ifadesinde, eski ortağı Ali Özdemir ile birlikte aynı evde yaşadıklarını, eşiyle ilişkisi olabileceğini asla aklından geçirmediğini belirterek, iki hafta önce eşi ile ile eski ortağını aynı yatakta görünce beyninden vurulmuşa döndüğünü, ancak gördüğünü onlara söylemediğini ve gururuna yediremediği için de cinayeti işlediğini iddia ettiği öğrenildi.

Şüpheli, olaydan bir gün önce akşam evde doğum günü partisi yaptıklarını, ardından cumartesi günü sabahı Özdemir’i yürüyüş yapmak için ormana götürdükten sonra öldürdüğünü söyledi. Mustafa Özbelen "Bir süredir eşim ve Ali Özdemir hakkında dedikodular duyuyordum ancak inanmıyordum. Hem eşime güveniyordum hem de arkadaşıma. Ancak kendilerini bir gün aynı odada görünce şoke oldum, artık dayanamaz hale geldim. Kandırılmak beynimi kemiriyordu ve bu suçu işledim. Vicdan azabı çektiğim için de intihar edip ölmeyi denedim ancak başaramadım" iddiasında bulundu. 

 

Şüpheliler Mustafa Özbelen, kayınpederi Avni S. ve eşi Tuğba Özbelen'in gözaltındaki işlemlerinin sürdüğü belirtildi.

 

GÖZALTI SAYISI 10'A YÜKSELDİ

Özdemir cinayetinde gözaltı sayısı 10’a yükseldi. Cinayet şüphelisi Mustafaz Özbelen'in dışında, eşi 2 çocuk annesi Tuğba Özbelen, kayınpederi A.S., eşinin kız kardeşi K.S. ile eşinin annesinin de aralarında bulunduğu 10 kişi gözaltına alındı. Ayrıca Mustafa Özbelen'in evinde çalışan iki hizmetli ile iki arkadaşı da ifadeye çağrıldı. 

 

YAKINLARI HASTANEYE KOŞTU

Herkesi şaşkına çeviren kayıp olayının ardından çıkan cinayet ile ilgili Cumhuriyet Savcılığı soruşturma devam ediyor. Özdemir'in cesedinin bulunduğunu  öğrenen yakınları hastaneye koştu.

Özdemir'in yakınları, hastanede gözyaşlarını tutamadı.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı