Haber
09 Aralık 2017 - Cumartesi 12:07
 
Cimbom’un gözü Derinceli gençlerde
Yetiştirdiği üç genç yıldızı milli takımlara yollayan Belediye Derincespor, altyapıda dev bir hamle daha yaparak Galatasaray ile işbirliği anlaşmasına imza attı
SPOR Haberi
Cimbom’un gözü Derinceli gençlerde

ÜÇ YETENEK MİLLİ TAKIMDA 
Bölgesel Amatör Lig’de (BAL) mücadelesini başarılı bir şekilde sürdüren Belediye Derincespor, gerçekleştirdiği altyapı çalışmalarıyla da adeta bir futbolcu fabrikasını andırıyor. Geçtiğimiz yıl, yetiştirdiği genç yıldızlardan Emrah Mutlu’yu Galatasaray, Serkan Aydın’ı Bursaspor ve Okan Keşan’ı Boluspor’a gönderen Belediye Derincespor camiası bu üç futbolcunun bu yıl Milli takım kampına çağrılmasıyla birlikte büyük bir gurur yaşamıştı. Belediye Derincespor altyapısından yetişen 2004 doğumlu üç yeteneğin Antalya’da gerçekleşen Milli takım kampına davet edilmeleri ilçedeki diğer gençlerin de önünü açmış oldu.


GALATASARAY İLE İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ
Altyapıdan yetişen yeteneklerin vizyona çıkması amacıyla çalışmalar başlatan Belediye Derincespor bu doğrultuda önemli bir hamle yaparak ülkemizin en önemli spor kulüpleri arasında yer alan Galatasaray ile iş birliğine gitti. İlçede sporun gelişimine büyük önem veren Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut’un öncülüğünde gerçekleşen anlaşmanın ardından iş birliği protokolü imzalandı. Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut ve Galatasaray Futbol Akademisi Gençlik Gelişim Teknik Sorumlusu Emrah Bayraktar arasında imzalanan protokolle birlikte Derince’nin yetenekli gençleri artık sürekli Galatasaray’ın merceği altında olacak.


“İLK İŞ BİRLİĞİMİZİ YAPTIK”
Florya Metin Oktay Tesisleri'nde gerçekleşen törende Galatasaray Televizyonu'na konuşan Emrah Bayraktar, "Galatasaray Kulübü altyapısı olarak İstanbul merkezli Türkiye'yi taramak çok kolay değil. Derince gibi Kocaeli ilinde altyapıya yatırım yapan, tesisleri, bakış açısıyla fark yaratan kulüplerle iş birliği yaparak gücümüzü artırmaya çalışıyoruz. Bu anlamda ilk iş birliğini Derince Belediyesi ile yaptık. Meyvelerini de hemen toplamaya başladık; bir gencimiz U14 takımıyla kulübümüze geldi. Kocaeli ilindeki gençleri de kulübümüz çatısı altında toplayarak, antrenör eğitimi, oyuncu gelişimi, birlikte yapılacak kamplarla gücümüzü artırmak ve farklı illerde bunu çoğaltmak istiyoruz" dedi.


“GENÇLERİMİZİN ÖNÜNÜ AÇACAK”
Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut ise yaptığı konuşmada, " Belediye Derincespor, belediyemizin bir kuruluşu. Böylesine büyük bir kulüple alt yapı, üst yapı ve teknik olarak fikir alışverişinde bulunmak; futbolcular arasında gelişim sağlamak için bir iletişim kurabilmek adına yapmış olduğumuz iyi niyet protokolü. Galatasaray ile yaptığımız anlaşma bizim altyapımızdaki gençlerin de önünü açacak, gençler Galatasaray'da oynayabilme ihtimalinin heyecanını yaşayacaklar. Artık Derinceli gençler altyapıda olmak için daha da gayret içinde olacaklardır" ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı