Haber
07 Eylül 2019 - Cumartesi 13:55
 
CHP Kartepe'de kongre başladı
CHP Kartepe İlçe Örgütü olağanüstü kongresi Ataevler Kültür Merkezi’nde başladı.
POLİTİKA Haberi
CHP Kartepe'de kongre başladı

İKİ ADAY YARIŞACAK

 

İlçe Başkanı Şerafettin Kırmızı ve 11 kişilik yönetimini istifa etmesinin ardından il yönetimi kayyum ataması yaptı. Kayyumla atanan ilçe başkanı Kadir Hallaç başkanlığında 45 günlük kayyum sürecinin dolmasıyla olağanüstü kongre yapıldı. Kongrede Tevfik Mayda ve Namık Alkan’ın listeleri yarışıyor. 153 delegenin oy kullanma hakkı olduğu kongrede ilçe başkanı ve 16 ilçe yöneticisi seçilecek.

 

_mg_5873.jpg

 

KATILIM ÇOK DÜŞÜK

 

Kongreye PM üyesi ve Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, İl Başkanı Cengiz Sarıbay, CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, SP Kartepe İlçe Başkanı Mehmet Batmanlar, İYİ Parti Kartepe İlçe Başkanı Haluk Tamyüksel, CHP il yöneticileri, eski ilçe başkanı Cumhur Karakadılar ve delegeler katıldı. Delege çoğunluğu sağlandıktan sonra kongre başladı.

 

_mg_5870.jpg

 

MEŞALEYİ KARTEPE’DE YAKALIM

 

Kongrenin açılış konuşmasını yapan Kayyumla atanan ilçe Başkanı Kadir Hallaç, “Artık iç çekişmeleri bir kenara bırakıp iktidar olmak için çalışmalıyız. Kartepe’deki tüm vatandaşlarımızı CHP’yi iktidara taşımak için onurlu mücadeleye davet ediyorum. Bizi Türkiye’de iktidara taşıyacak olan meşaleyi Kartepe’de yakalım.” dedi.

 

kadir-hallac-001.jpg

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı