Haber
16 Eylül 2019 - Pazartesi 13:05
 
CHP İzmit’te Çakar’ın karşısına rakip bulundu
Halen görevde olan İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar’ın İlçe başkanlığı için aday olacağı kesinlik kazanırken, CHP İzmit İlçe eski sekreteri Nazım Gençtürk de adaylık için çalışmalara başladığı öğrenildi
POLİTİKA Haberi
CHP İzmit’te Çakar’ın karşısına rakip bulundu

CHP İzmit İlçe Örgütü’nde Mehmet Ümit Küçükkaya’nın ardından göreve gelen Hakan Çakar’ın görevlendirmesi öncesi ismi geçen bir diğer isim olan Mehmet Nazım Gençtürk bu sefer Çakar’a rakip çıkmaya hazırlanıyor. CHP İzmit İlçe eski ilçe sekreteri Avukat Nazım Gençtürk, yerel seçimler öncesinde meclis üyesi aday adayı olmak için görevinden istifa etmişti. Ancak meclis üyesi listesinde kendine yer bulamayan Gençtürk, ilçe başkanlığı için kolları sıvadı.

 

DELEGE ÇALIŞMALARINA BAŞLADI

 

Son danışma meclisinin sonunda aralarında kısa süreli gerginlik yaşanan ikilinin, Küçükkaya’nın ardından göreve gelmek için yarıştığı da biliniyordu. Hakan Çakar’a görev verilmesinin ardından araları açılan ikiliden İlçe Başkanı olan Hakan Çakar yıllar sonra partiye İzmit Belediyesi’nin kazanan başkan olarak anılırken, Gençtürk ise şimdiden delege çalışmalarına başladı ve kongre takvimini beklemeye koyuldu.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı