Haber
02 Aralık 2019 - Pazartesi 13:16
 
CHP İzmit İlçe Kongresi'nin tarihi belli oldu
CHP İzmit İlçe Kongresi 21 Aralık Cumartesi günü Yunus Emre Kültür Merkezi’nde yapılacak. Mevcut başkan Hakan Çakar, yeniden aday olduğunu açıkladı
YEREL POLİTİKA Haberi
CHP İzmit İlçe Kongresi'nin tarihi belli oldu

CHP İzmit İlçe Örgütü 9 Kasım’da başlayan mahalle delege seçimlerine 24 Kasım tarihinde son vermişti. 52 mahalle, 50 köy olmak üzere toplam 102 İzmit ilçe delegesi belirlendi. İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar bugün ilçe binasında basın açıklaması yaparak delege seçim sürecini değerlendirdi. Açıklamada İlçe Sekreteri Arda Başaran da yer aldı.

 

418 DELEGE OY KULLANACAK

 

20 günde delege seçimlerini tamamladıklarını söyleyen İlçe Başkanı Hakan Çakar, “Delege seçimleri sorunsuz geçti. Sadece Gedikli Köyü'nde seçim berabere sonuçlandı. Bir arkadaşımızı oraya atadık. Toplam 400 delege seçtik. 17 yönetim kurulu ve 1 doğal delege belediye başkanı olmak üzere toplam 418 delege oy kullanacak. İzmit İlçe Kongresi 21 Aralık Cumartesi günü Yunus Emre Kültür Merkezi’nde saat 10.00 ile 18.00 arasında gerçekleşecek” diye konuştu.

 

ADAYLARA BAŞARILAR DİLEDİ

 

Kongre süreci için 4 kişiden oluşan bir komisyon kurduklarını ifade eden Başkan Çakar, “Kongre sürecini sorunsuz ve düzgün atlatmak adına komisyonumuz çalışacak. AK Parti dün delege seçimi yaptı. 1 günde tüm delegelerini belirledi. Tebrik ederiz bir günde nasıl bitirdiler. Biz ilçe kongre sürecine kitlendik. Bundan sonra her şey İzmit ve CHP için daha iyi olacak. Ben ve yönetimim kongrede adayız. Delegelerin verdiği karara saygı duyuyoruz. Henüz daha yönetim kurulunu belirlemedik. Aday çıkacak olan arkadaşlara da başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı