Haber
28 Kasım 2019 - Perşembe 14:04
 
CHP İzmit İlçe Başkanlığı için 5 aday var
Delege seçimlerini tamamlayan CHP İzmit İlçe Örgütü ilçe kongresini yapacak. Kulisler hareketlendi. Delege seçimleri mevcut İlçe Başkanı Hakan Çakar’dan yana olsa da 4 aday daha başkanlığa talip.
YEREL POLİTİKA Haberi
 CHP İzmit İlçe Başkanlığı için 5 aday var

Mevcut İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar’ın yeniden aday olacağı kesinlik kazanırken, Nazım Gençtürk, Gökhan Ercan, Sefa Sözer ve Orhan Dönmez'in de ilçe başkanlığı için yarışacağı öngörülüyor.

 

GENÇTÜRK

 

Muhtemel adayların başında CHP İzmit İlçe Örgütü'nün eski ve başarılı ilçe sekreteri Avukat Nazım Gençtürk ise çalışmalarına son hızla devam ediyor. Yerel seçimler öncesinde meclis üyesi aday adayı olmak için görevinden istifa eden Gençtürk, buna rağmen aday gösterilmemişti.

 

ADAYLIĞA GÖZ KIRPTI

 

Eski merkez ilçe başkanlarından Orhan Dönmez de ilçe başkanlığı için nabız yoklayanlardan birisi. Dönmez, delege seçimlerinde tekrar aktif siyasete dönmüş durumda. Orhan Mahallesi'ndeki delege seçimlerinde etkili rol oynayan ve destek verdiği listenin 1 oy farkla kazanmasının ardından adaylığa göz kırptı.

 

SÖZER VE ERCAN DA ADAY

 

Bir dönem İzmit İlçe Sandık Kurulu başkanlığı da yapan Sefa Sözer de ilçe başkan adaylığı için nabız yokluyor. Son olarak aday olması muhtemel olan biri de il yönetim kurulu üyesi olan Gökhan Ercan. Ercan, son olarak il seçim koordinasyon kurulunun başına geçmişti. 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı