Haber
07 Ocak 2020 - Salı 13:51
 
CHP Derince’ye kadın aday
CHP Derince İlçe Başkan adaylığını açıklayan Serpil Ceylan, “Derince’ye aday olan ilk kadınım ve seçildiğim takdirde görev yapan ilk kadın ilçe başkanı olacağım” dedi.
POLİTİKA Haberi
CHP Derince’ye kadın aday

CHP’de 12 Ocak tarihinde gerçekleşecek olan Derince İlçe kongresinde öncesinde eski İzmit Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Murat Sirmen’in baldızı olan eski belediye meclis üyesi Serpil Ceylan aday olduğunu açıkladı. Ceylan partinin ilçe binasında gerçekleştirdiği basın açıklamasıyla partililere seslendi. Açıklamada İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, Derince İlçe Başkanı Nihat Değer ve yerel seçimlerde 8. Sıradan milletvekili adayı gösterilen Orkun Utkubaş da yer aldı. Derince İlçe Başkanı Nihat Değer yaptığı konuşmada; “CHP bu ülkenin en köklü, en dinamik yapısıdır. Yapılacak olan kongrede adaylarımız açıklamalarını ilçe örgütümüzde yapmaya devam ediyor. İlk adayımız kadın. Birlikte 4 yıl görev yaptığım Serpil Ceylan bu gün aday olduğunu açıklayacak. Kendisine başarılar diliyorum” dedi.

 

ceylan-(2).jpg

 

İLK KADIN BAŞKAN OLACAĞIM

 

Serpil Ceylan açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Öncelikle ilçe başkanı olmam konusunda beni cesaretlendiren mahallelerdeki delege arkadaşlarıma, parti büyüklerime ve partililerime çok teşekkür ediyorum. Bu süreçte bana inanıp desteklerini esirgemedikleri için minnettarım. Genel Başkanımızın önemle üzerinde durduğu gibi her alanda ve siyasi yaşamda gençlerin ve kadınların aktif olarak temsilini çok önemsiyorum. Derince’ye aday gösterilen ilk kadın ilçe başkanı olarak seçildiğim takdirde görev yapan ilk kadın ilçe başkanı olacağım. Yeniliğin ve değişimin bir yüzü olarak Bunun heyecanı ve mutluluğunu yaşıyorum.

 

deger.jpg

 

GÖREVİMİ SEVEREK YAPTIM

 

Son yıllarda ülkemiz ve Kentlerimiz AKP yönetimlerinin elinde partizanca rant arayışı içerisinde Kanal İstanbul gibi dayatma Projelerle, plansız, programsız, insanı yok sayan, kendinden olmayanı dışlayan bir anlayışla yönetiliyor. Elbette içinde bulunduğumuz durum, Bu ülkede ve Derince’ de yaşayan bizleri ve çocuklarımızın geleceğini olumsuz etkiliyor. Ben Serpil Ceylan, ülkem ve kentim adına kendimi görevli ve sorumlu sayarak hayatım boyunca yerel yönetimlerde halkıma hizmet etmeyi onur saydım ,mutlulukla görev yaptım. 20 yıl İzmit Büyükşehir Belediyesinde Bilgi İşlem Daire Başkanı olarak bürokratik kademede çalıştım. Son 10 yıldır seçildiğim Derince Belediye Meclis üyeliği görevimi severek yaptım. Ak Partili belediye yönetimlerinin, partizan projelerinde kenti ve insanı değil seçmeni odak alan vizyonsuz yönetimlerinin en yakın şahidiyim.

 

katilim-171.jpg

 

DERİNCE’Yİ KAZANMAK NİHAİ HEDEFİMİZ

 

Özgürlüklerimize müdahale edilmeyen ,katılımcı bir demokraside , insan onura yakışır bir yaşam oluşturmak için bu kentin ve insanların sorunlarını tespit edip çözümüne yönelik projeler üretmek için kadın ve gençlere yönelik projeler ,çalışmalar yapmak için Bugün Derince’yi değiştirmek ve hak ettiği yere taşımak için yerelde ve genelde iktidar olmak için Derince ilçe Başkanlığı’na aday oldum. İnanıyorum ki ,siz değerli partililerim aydınlık fikirleriniz ve yüksek bilincinizle, Derince’de yeni bir dönemi ve değişimi başlatacak şekilde tercihlerinizi yapacaksınız. Oluşturacağımız dürüst, deneyimli üretken kadrolarla ve tüm parti örgütümüzle el ele Kentimizin her noktasını , yaşamaktan gurur duyabileceğimiz bir yer haline getirebilmek için bizlere yetki verdiğinizde Ben değil biz olarak çalışacağız. Sonuç almak , proje üretmek, yaşadığımız kentin kaderini değiştirmek için bugün bir araya gelmemiz bir başlangıç , yarın bir arada çalışmak ilk hedefimiz, bunun sonucunda seçimleri ve Derince’yi kazanmak nihai hedefimizdir” 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı