Haber
23 Mart 2018 - Cuma 20:02
 
CHP’den İzmit Belediyesi'ne tepki
İzmit Belediyesi ile Cedit Kentsel Dönüşümü ile ilgili bir toplantı gerçekleştiren CHP İzmit İlçe örgütü daha sonrasında İzmit Belediyesi’nden gazetelere servis edilen haberi yalanladı. Küçükkaya açıklamanın kendisine ait olmadığını belirtti
KOCAELİ Haberi
CHP’den İzmit Belediyesi'ne tepki

Bugün, İzmit Belediyesi ile CHP İzmit İlçe Örgütü arasında Cedit Kentsel Dönüşümünü içeren bir toplantı gerçekleştirildi. İzmit Belediyesi’nin servis ettiği haberde CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya’nın Cedit Mahallesi’nde ki kentsel dönüşümü öven sözlerine yer verildi. Küçükkaya ise bu haberi yalanlayarak haberde bahsedilen konuşma ve sözlerin kendisi tarafından yapılmadığını açıklayarak şu ifadelere yer verdi:

“Dün halkımızın verdiği muhalefet ödevini en üst seviyede gerçekleştirmek amacıyla    Cedit mahallesi kentsel dönüşüm toplantısına katıldık. Mimari ve ekonomi konularında mini bir konferans alma gayesiyle katıldığımız toplantının ekonomik kısmıyla ilgili net bilgilerin bize daha sonra iletileceği söylendi. Dolayısıyla hali hazırda hala projeyi net bilmiyoruz. O yüzden lehte ve alehte projeyi övecek ve yerecek konumda değiliz. Ne yazık ki İzmit Belediyesi basın yayın bizleri bilmediğimiz konuda konuşturma gafletinde bulunmuş. Açıklamalar şahsımın değildir. Başkan Nevzat Doğan‘ la konu hakkında yapılan yanlışın düzeltilmesi adına mutabık kaldık. Umarım en kısa zamanda bu hata düzeltilir. Yoksa güven ilişkisinin bu kadar kolay zedelendiği bir ortamda güvene dayalı projelerde başarı beklemek beyhude bir uğraş olur”

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı