Haber
13 Haziran 2018 - Çarşamba 09:33
 
Cengiz Sarıbay: İbrahim Karaosmanoğlu oğluna terbiye versin
CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay bugün İl Binası’nda basın mensupları ile bir araya geldi. Kent ve ülke gündemine dair açıklamalarda bulundu.
KOCAELİ Haberi
Cengiz Sarıbay: İbrahim Karaosmanoğlu oğluna terbiye versin

GÜZEL BİR MİTİNG OLDU

İl Başkanı Sarıbay, “Size bazı sıkıntılar ve sorunlarla ilgili açıklamalar yapacağım. Kocaeli CHP mitingi, çok coşkulu, ve kalabalık geçti. Güzel bir miting oldu. Muharrem İnce’ye buraya geldiği için teşekkür ediyorum. Muharrem İnce İzmit’ten geldi geçti. Muharrem İnce miting için ‘10 numara miting’ dedi. 

 

HER İŞLERİ YALAN İzmit’te yandaş bir medya oluştu. Bazı kişilerle olan beraberliği var. Örneğin, Dolphin AVM’den miting başlamadan foto çekildi. Bunların her işi yalan. Muharrem İnce’nin konuşmasının son dakikalarında miting tamamen doluydu. Biz tam 16.00’da başladık.

 

 

DOLDURMA MİTİNG DEĞİLDİ 

Bizim miting ile ilgili, Büyükşehir’de servis edilen fotoğraar hileli. Mitingin kalabalık olması tabii istenir. Ama mitingin canlı olması lazım. Belediye çalışanları ve doldurma, değildi bizim mitingimiz. Yalova’dan 2 otobüs geldi sadece o da İnce’nin memleketi olduğu için. Ama biz başka ilden destek almadık. Biz siyasi parti olarak barış söylemi geliştirmek istiyoruz. Ama iktidar barış söylemi yerine, kavga ve küfür söylemini ortaya çıkartıyor.

 

SÖYLEMLER TAHRİK EDİYOR

Muharrem İnce gelmeden önce, afişlerin kesildiğini gördük. Bunlar medeni insanların yapmaması gereken şeyler. Burada üzücü olan bu afişlerin kesilmesi olayında AK Parti’nin söylemleri tahrik ediyor ve onlar kesiyorlar. Sayın Valimiz ve Emniyet Müdürümüz hiç bunlara karşı önlem almıyor. AK Parti’nin böyle bir olayı olsa, anında yapanlar ortaya çıkardı. Biz bu işe yapanlar ortaya çıkmadığı müddetçe, bu işin takipçisi olacağız.

 

KORSAN AFİŞLER

Cumhurbaşkanının gelişinden 2 gün önce, Baro binasının olduğu yere korsan şekilde bir şekilde afiş açıldığını gördük. Cumhurbaşkanının korsan afişe ihtiyacı olmamalı. Bunlar hak hukuk adalet bilmeden her türlü korsanlığı yapıyorlar. OHAL’in sopasını garibanlara gösteren bir iktidar var.

 

İKİ KATINI İADE EDİYORUM

Tabii yine bugünlerde İbrahim Karaosmanoğlu’nun oğlu İsmail Karaosmanoğlu’na yaramaz desem ayıp olur. Terbiyesiz desem o da bana yakışmaz. İbrahim Karaosmanoğlu şehrin aile reisidir. Ama oğluna terbiye vermeli. Oğlu bir edepsiz kişi, mitinge katılanlara ‘Veled- i Zina’ demiş. Ona lafının iki katını iade ediyorum” dedi.

 

İTTİFAKLA BAYRAMLAŞACAK

Sarıbay ayrıca, “Kent Bayramlaşmasına ben İl Başkanı olduğumdan beri katılıyoruz. Ve yine katılacağız. Bayramın ikinci günüde ittifak yaptığımız partilerle bayramlaşacağız” dedi. 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı