Haber
15 Ocak 2020 - Çarşamba 17:02
 
Çenesuyu’nda işçilere zam müjdesi!
Çenesuyu A.Ş’de 2 ay önce başlayan toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin son gününde anlaşma sağlandı. Düşük ücretli işçilere yüzde 20, diğer işçilere ise yüzde 15 oranında zam yapıldı
EKONOMİ Haberi
Çenesuyu’nda işçilere zam müjdesi!

60 İŞÇİYİ İLGİLENDİRİYOR

 

Derince Belediyesi’nin şirketi olan Çenesuyu A.Ş’de çalışan 60 işçiyi ilgilendiren ikinci dönem toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde mutlu son. Yasal 60 günlük sürecin bittiği görüşmede son gün anlaşma sağlandı. Hizmet-İş Sendikası ve Çenesuyu A.Ş Yönetimi arasında yapılan görüşmelerde işçilerin ücretlerine yüzde 20 ile 15 arasında zam yapıldı. Ayrıca ikramiye ve bayram ücretleri de net olarak verilen Çenesuyu’nda işçiler yapılan anlaşmadan memnun.

 

İKRAMİYEYE 1040 LİRA ZAM

 

Derince Belediyesi’nin şirketi olan Çenesuyu’nda çalışan 60 işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde Hizmet-İş Sendikası işçilerin ücretlerine yüzde 30 zam talep etti. Taslakta yer alan zam talebi üzerine taraflar görüştü ve sonuca vardı. Düşük ücretli olan işçilerin ücretlerine yüzde 20, diğer işçilere ise yüzde 15 oranında zam yapıldı. İşçilerin net 960 lira olan ikramiyeleri net 2 bin liraya, 423 lira olan Ramazan Bayramı ücreti 500 liraya, 552 lira olan Kurban Bayramı yardımı ise 740 liraya yükseltildi. Eğitim ve çocuk yardımı gibi sosyal yardımlara ücret artışı oranında zam yapılırken, sözleşmenin ikinci yılında enflasyon oranında zam yapılmasına karar verildi.  

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı