Haber
23 Temmuz 2019 - Salı 15:03
 
Çenesuyu iki ülkeyi daha ihracat ağına ekledi
Malezya’ya 2 konteyner dolusu su gönderen Çenesuyu yönetimi, dünyanın en büyük ekonomilerinden İngiltere’yi de ihracat yaptığı ülkelere ekledi. Sırada Katar, Libya ve Suudi Arabistan var
EKONOMİ Haberi
Çenesuyu iki ülkeyi daha ihracat ağına ekledi

Derince Belediyesi’nin yan kuruluşu Çenesuyu A.Ş, ihracat atağını sürdürüyor. Cumhur Seferoğlu'nun genel müdürlüğe gelmesiyle birlikte bakım ve yenileme çalışmaları yaparak üretim kapasitesini artıran Çenesuyu, ihracat yaptığı ülkelerle yetinmiyor. Şirket yönetimi, yeni pazarlar bulmak amacı ile tüm fırsatları değerlendiriyor. Geçtiğimiz aylarda şirket bünyesinde oluşturulan ihracat birimi, bu kapsamda son olarak Malezya’yı ihracat yapılan ülkelere ekledi.

 

SON DURAK MALEZYA

 

Çenesuyu A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Yahya Kemal Yakupoğlu, Muhasebe-Finans Müdürü Filiz Ağdede ve Satın Alma Müdürü Meryem Yıldırım, İstanbul Girişimci İşadamları Vakfı ev sahipliğinde düzenlenen Malezya Ticaret Günleri programına katıldı. Programa Malezya Kelantan Bölgesi Bakan Yardımcısı YB Dato’ Hj Mohd Amar bin Abdullah, Kelantan Bölgesi Parlamentosu Milletvekilleri ve 50 kişilik ticaret heyeti yer aldı.

 

ÖN SİPARİŞ TAMAM

 

Malezya Uluslararası İslam Ticaret Odası Genel Sekreteri Faiz Ali başkanlığında gerçekleşen toplantıda Çenesuyu A.Ş. ihracat birimi, önemli görüşmelerde bulundu. Ön sipariş olarak 2 konteyner sevkiyat için anlaşan Çenesuyu heyeti, böylece ihracat hedeflerini büyüttü.

 

İNGİLTERE’YE SEVKİYAT

 

İhracat yaptığı ülkelere Malezya’yı ekleyen Çenesuyu A.Ş, bir süredir yürüttüğü İngiltere ihracatı görüşmelerini de başarıya ulaştırdı. Haftalardır sürdürülen görüşmeler neticesinde İngiltere'de yaşayan Somalili iş insanı Muhammed Bey ile anlaşan Çenesuyu, ilk konteyneri dün İngiltere’ye sevk etti. Ayrıca TÜMSİAD Kocaeli vasıtasıyla Somalili iş insanları ile görüşmelere başlayan Çenesuyu, Katar, Libya ve Suudi Arabistan pazarları için de Global Master Distribütör projesi kapsamında çalışmalar başlattı.

 

malezya.jpg

 

Malezya Ticaret Günleri programı, geçtiğimiz hafta sonu İstanbul’da düzenlendi. Çenesuyu A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Yahya Kemal Yakupoğlu da katılımcılar arasındaydı.

 

gorusme.jpg

 

Çenesuyu A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Yahya Kemal Yakupoğlu, Muhasebe-Finans Müdürü Filiz Ağdede ve Satın Alma Müdürü Meryem Yıldırım, sevkiyat için Malezyalı yetkililerle anlaştı.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı