Haber
25 Haziran 2019 - Salı 16:31
 
Çeker: 112 çalışanları keyfi çalıştırılamaz
Kamu Sen İl Temsilcisi ve Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker 112 Acil Sağlık Hizmetleri istasyonlarında görev yapan sağlık çalışanlarının mesailerinin (Nöbet) değişimlerine yönelik basın açıklaması gerçekleştirdi
SAĞLIK Haberi
Çeker: 112 çalışanları keyfi çalıştırılamaz

Ömer Çeker gerçekleştirdiği basın açıklamasında, “İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı faaliyet gösteren 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonlarının ve bu istasyonlarda görev yapan sağlık çalışanlarının iş akışını ve sağlık hizmetlerini sevk ve idaresini planlayan İl Ambulans Servisi Başhekimliği işini gücünü bırakmış işleyen ve çalışanların memnun olduğu ülke ve ilimizdeki tüm 112 Acil Sağlık Hizmetleri istasyonlarda uygulanan mesai(nöbet) uygulamasını yok sayarak adeta eski köye yeni adet getirme misali İstasyon içerisinde ve istasyonlar arasında farklı mesai uygulamasını hayata geçirerek çalışanları huzursuz etmeyi kendilerine görev addetmişlerdir” dedi.

 

ADETA CEZALANDIRILIYORLAR

 

“Sağlık çalışanları tüm olumsuzluklara rağmen vatandaşımıza kaliteli sağlık hizmeti verebilmek için fedakarca çalışmaktadırlar” diyen Çeker sözlerinin devamında, “Bu çalışmanın karşılığı çalışanlar ödüllendirilmesi ve taltif edilmesi gerekirken adeta cezalandırılmaktadırlar. Kurum amirleri 112 Acil Sağlık Hizmetleri istasyonlarının bulunmuş olduğu fiziki mekânlardaki teknik eksik ve olumsuzlukları giderme yerine saat gibi çalışan ve çalışanların memnun olduğu sistemi işlemez hale getirmek için büyük gayret sarf etmektedirler. Halk deyimi ile “Yürüyen tekere çomak sokmaya çalışmaktadırlar.”  Adeta çalışma barışını sabote etmektedirler” ifadelerine yer verdi.

 

DÜZENSİZLİĞE YOL AÇACAKTIR

 

Çalışanın belirsizliğe sürüklenmemesi gerektiğinin altını çizen Ömer Çeker, “112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonlarında görev yapan personelin çalışma saatleri ve sürelerinin yasal dayanaktan yoksun bir şekilde idarenin Whatsapp üzerinden yayınladıkları resmiyeti olmayan mesaj ile çalışanların mesai (Nöbet) saatlerini keyfi düzenleme ile belirlenmesi çalışanlarda rahatsızlık yaratmıştır. 24 saat kesintisiz hizmet veren 112 çalışanlarının mesaiye başlama saatlerini değiştirmek, çalışanı belirsizliğe sürüklemek kimsenin hakkı değildir. Nöbet saatlerinde istasyonda görev yapanlar arasında ve istasyonlar arası farklılık oluşturmak personeller arası eşitsizliğe ve düzensizliğe yol açacaktır” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı