Haber
22 Ağustos 2019 - Perşembe 13:52
 
Can Dündar yine iş başında! Türkiye'ye fabrika kuracak Volkswagen'e çağrısına bakın
Can Dündar, Alman otomobil devi Volkswagen’in Türkiye’ye yatırım kararını eleştirerek şirketin yöneticilerine çağrıda bulundu.
GÜNCEL Haberi
Can Dündar yine iş başında! Türkiye'ye fabrika kuracak Volkswagen'e çağrısına bakın

MİT Tırları davasında serbest bırakıldıktan kısa bir süre sonra Almanya'ya kaçan ve Türkiye yargı önüne çıkmaktan geri duran firari gazeteci Can Dündar, Alman otomotiv devi Volkswagen'in yeni fabrika için Türkiye'yi seçmesinden rahatsız oldu.

 

Dündar, Die Zeit'da yer alan "Erdoğan Volkswagen istiyor" başlıklı yazısında “Erdoğan rejimini ayakta tutmak için Volkswagen’i kullanacak” ifadesini kullandı.

 

Skandal çağrı: Yatırımdan vazgeçin

 

Bu yatırımın Erdoğan’ı güçlendireceği yorumuyla “Vazgeçin” çağrısında bulunan Dündar, duyduğu rahatsızlığı şöyle ifade etti: “Volkswagen’i ikna edebilirse bunu rejimini aklamakta, diğer markaları çağırmakta kullanabilecek."

 

'Türkiye'ye güvenmeyin'

 

Volkswagen’ın Türkiye’ye değil Erdoğan’a yatırım yaptığı izleniminin doğacağı yorumunda bulunan Can Dündar, “Yatırım yapılan rejimin, içeride hukuku nasıl hiçe saydığını görünce, verdiği güvenceye inanmak zor” cümleleriyle Türkiye’ye güvenmeyin mesajı verdi.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı