Haber
08 Ocak 2020 - Çarşamba 12:27
 
Çakar: 'Yaşananların sorumlusu AKP belediyeciliği ve politikalarıdır'
CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, İzmit Belediyesi’nde yaşanan olaylarla ilgili basın açıklaması düzenledi.
POLİTİKA Haberi
Çakar: 'Yaşananların sorumlusu AKP belediyeciliği ve politikalarıdır'

Açıklamada ilçe yöneticileri de hazır bulundu. Çakar açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Yaşananların tek sorumlusu AKP belediyeciliği ve politikalarıdır. Bizler İzmit’i sosyal ve şeffaf belediyeciliğe tekrar kavuşturduk. İzmit 2014-2019 döneminde mecliste muhalefetteyken almış olduğumuz kararlarda İzmit halkının menfaatlerini öncelik edinip bu şiarla siyaset ürettik. Kavgacı tutumdan yana olmadık, kendi kişisel menfaatlerimizi düşünmedik, bu minvalde siyaset yapmadık, tek derdimiz vardı İzmit halkının bize vermiş olduğu muhalefet görevini layıkıyla yerine getirmek. Bizim de bu dönemde mecliste gerginlik yaşadığımız tartıştığımız konular oldu ama o konular birilerinin çıkarı için değildi. İzmit halkının, kentin geleceğini doğrudan etkileyen konulardı. Biz MİA’da tartıştık, biz Ensar Vakfı’na, TÜGVA’ya, TÜRGEV’e düşük bedellerle belediyenin taşınmazları verilirken tartıştık, Tepeköy'de belediyeye ait yurt binasının TÜGVA’ya bedelsiz verildiği zaman tartıştık, pazarcıların hakları ihlal ediliyor diye tartıştık ama AKP Meclis üyeleri dün yakınlarına sağlanan rant kesildiği için tartışma çıkarmıştı.

 

MEMURLARI KOLLUYORLAR

 

Kavga ve kaos ortamı üzerinden siyaset yapıyorlar. AKP’li Meclis Üyeleri dışarda işçileri savunuyor gibi görünürken mecliste geçen dönem belediye başkanı Sayın Nevzat Doğan’ın, seçime çok az bir süre kala kamu yakınlarına vefa gösterisini savunarak haksız şekilde sözleşmeli memur yapılanları kollamaya çalışıyor. Gider ayak bir çok usulsüz atama gerçekleştirenler halka hesap vermek yerine mecliste kaos ve kavga ortamı üzerinden siyaset yapmaya çalışıyorlar.”

 

İNTİKAM DUYGUSU

 

AKP’li Meclis Üyesi Vedat Yoldaş’ın söylemini eleştiren Çakar, “Ancak İzmit halkı, 31 Mart Yerel Seçimleri’nde Fatma Kaplan Hürriyet’i seçerek AKP zihniyetine en güzel cevabını vermiştir. CHP’li belediyelerin temel prensibi şeffaflıktır biz bu ilkeden asla ödün vermeyeceğiz, biz halkımızı yaptıkları her türlü usulsüzlükten haberdar edeceğiz, insanların iyi niyetlerini sömürüp, akılları ile alay edenlere inat şeffaf çalışacağız. Yine AKP’li Meclis üyeleri partilerinin geçmiş dönemde yaptıkları hataları kabul edip İzmit halkından özür dilemeleri gerekirken, AKP’li Meclis Üyesi Vedat Yoldaş, mecliste görüşmeler sırasında müfettiş raporu ile tescillenmiş usulsüzlükleri halka anlatan başta belediye başkanımız Fatma Kaplan Hürriyet olmak üzere tüm CHP’lileri hedef göstererek “5 yıl sonra belediyeyi alırsak sizin döneminizde alınan işçileri işten çıkaracağız” diyerek aklınca tehditler savurmuştur. Aslında bu refleks onların bilinç altında yatan intikam duygusunun dışa yansımadır” dedi.

 

SORUMLU AKP'DİR

 

Çakar açıklamasının devamında “İzmit Belediyesi kimseyi işten çıkarmamıştır. Biz rövanşist duygularla belediyede hizmet vermeye çalışmıyoruz, bizim dünya görüşümüzde intikam, kin, kendi nefsi için hırs yoktur. Son zamanlarda kentimizi meşgul eden bu konular hakkında yaşananların tek sorumlusu AKP belediyeciliği ve politikalarıdır. Bizler İzmit’i sosyal ve şeffaf belediyeciliğe tekrar kavuşturduk. Siz kul hakkı yemeye devam ettikçe biz liyakat demeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu. 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı