Haber
16 Ekim 2019 - Çarşamba 14:18
 
Çakar'dan Güney'e: 'CHP'yi tanımlamak senin haddine değil'
CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney'in İzmit Belediyesi'ndeki işten çıkartmalarla ilgili, "CHP demek gözyaşı demek" açıklamasına yanıt verdi
YEREL POLİTİKA Haberi
Çakar'dan Güney'e: 'CHP'yi tanımlamak senin haddine değil'

AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney, dün yaptığı açıklamada İzmit Belediyesi'nden atılan Tavşantepe Mahallesi Muhtarı İbrahim Efe ile ilgili açıklama yapmış, "CHP demek gözyaşı demek" ifadelerine yer vermişti. Güney'in açıklamalarına yanıt veren CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar şunları söyledi:

 

CHP'Yİ TANIMLAMAK SENİN HADDİNE DEĞİL

 

31 Mart seçimlerinde İzmit'i kaybetmenin tedirginliği ile parti içi kongreler öncesinde koltuğunu koruma telaşına giren AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney, mesnetsiz ve haddini aşan açıklamalarına bir yenisini daha eklemiştir.

 

Cumhuriyet Halk Partisi bu ülkenin kurucu iradesidir, savaş meydanlarında ulusal egemenliğe dayalı bir Türk devletinin temellerinin atıldığı Kurtuluş Savaşı'ndan kalma önemli bir değerdir. "CHP demek göz yaşı demek" şeklindeki hadsizce ifadesini AK Parti İzmit İlçe Başkanının pervasızlığına veriyorum.

 

AK Parti İzmit İlçe Başkanı milletin parası ile şov yapmayı bıraksın. Belirlenen iş saatlerinde görev yerinde olmayan, ve bunu alışkanlık haline getiren, son dönemde ise adeta inat ve siyasi şov ile işleri daha da çıkmaza sokan bir personel hakkında ne yapılacaktı ? Ödül mü verilecekti ? Ali Güney kendi hukuk bürosunda işe gelmeyen bir personele kendi cebinden istediği kadar maaş verebilir ancak halkın parasının yönetildiği bir kurumda bu şekilde bir kazanca asla göz yumulamaz ve yumulmamıştır.

 

Gecmiş dönemlerde siyasi görüşlerine göre insanları işten atan, istifa yoluna sokmak için imkansız yerlere görevlendirmeler yapan AK Parti zihniyeti mobbing konusunda en son konuşması gereken topluluktur. Bu konu tüm İzmit halkı tarafından bilinmektedir.

 

Siyasi hırsları yüzünden göz göre göre yanlışı savunmak zorunda kalan AK Parti yöneticilerinin haline gerçekten üzülüyorum. Dinimizde de "beyt-ül mal" dan haksız yere kazanç sağlamanın nasıl bir suç olduğunu bilen AK Parti İzmit İlçe Başkanının hem dindar hem de hukukçu kimliği ile bu olayın nasıl savunucusu olduğunu da kendi vicdanına bırakıyorum.

 

Sayın Fatma Kaplan Hürriyet yönetimindeki İzmit Belediyesi'nde İzmit halkının tek bir kuruşu dahi israf edilmemeye, haksız yoldan kimsenin kazanç sağlamaması yönündeki kararlılığın sürdürülmesine devam edilecektir. Halkın nabzını ölçtüğümüzde de bu kararların ne derece doğru olduğu da görülmektedir.

 

Hakan ÇAKAR

 

CHP İzmit İlçe Başkanı 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı