Haber
19 Eylül 2019 - Perşembe 09:43
 
Büyükşehir’de radikal değişiklik yapıldı
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nde genel sekreter yardımcısı Ali Yeşildal’ın yerine Hasan Aydınlık’ın getirilmesinin ardından teşkilat şemasında radikal değişiklik yapıldı. İlk kez Genel Sekreterlik makamına 3 daire başkanlığı direkt bağlandı.
POLİTİKA Haberi
Büyükşehir’de radikal değişiklik yapıldı

GENEL SEKRETERE BAĞLANDI

 

Yeni genel sekreter yardımcısının gelmesi ile birlikte Büyükşehir Belediyesi teşkilat şemasında değişiklik oldu. Ancak en büyük değişiklik Genel Sekreterliğe direk daire başkanlıklarının bağlanması oldu. Daha önceki teşkilat yapısında sadece Genel Sekreterlik makamına 1. Hukuk Müşavirliği bağlıyken, yapılan değişiklik ile 3 daire başkanlığı Genel Sekretere bağlandı. Yazı İşleri ve Kararlar Daire Başkanlığı, Mali Hizmetler Daire Başkanlığı, İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı direk Genel Sekreterlik makamına bağlandı.

 

DESTEK HİZMETLERİ AYDINLIK’TA

 

Teşkilat şemasındaki değişiklik ile birlikte yeni Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Aydınlık’a da Ali Yeşildal’a bağlı olan Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı, Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı, Kültür ve Turizm Daire Başkanlığı, Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı direk bağlandı. Ancak Yeşildal’a bağlı olmayan Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı da Aydınlık’a bağlandı.

 

ONLARDA BÜYÜK DEĞİŞİM OLMADI

 

Değişen teşkilat yapısı ile birlikte Genel Sekreter Yardımcısı Gökmen Mengüç’e Çevre Koruma ve Kontrol, Emlak ve İstimlak, İmar ve Şehircilik, Ulaşım ve Trafik Yönetim Daire Başkanlığı bağlı kaldı. Sivil Savunma, Bilgi Şilem, İtfaiye, Zabıta, Kaynak Geliştirme ve İştirakler Daire Başkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı Doğan Erol’a, Fen İşleri, Muhtarlık İşleri, Park Bahçe ve Yeşil Alanlar, Yapı Kontrol Daire Başkanlığı ise Mustafa Altay’a bağlı kaldı.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı