Haber
08 Kasım 2018 - Perşembe 16:30
 
Büyükşehir'de İbrahim Karaosmanoğlu dönemi kapanıyor
AK Parti Genel merkezinde yerel seçimlere yönelik yaşanan sıcak günler, saatlere hatta dakikalara indi. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan kurmaylarıyla yaptığı toplantıda Kocaeli Büyükşehir Belediyesi adaylığı için masasında olan Nevzat Doğan ve Münir Karaloğlu isimlerini değerlendirip kararını verdi. Bu gelişme ilimizde Başkan Karaosmanoğlu’nun devrinin kapandığı anlamına geldi
KOCAELİ Haberi
Büyükşehir'de İbrahim Karaosmanoğlu dönemi kapanıyor

GENEL MERKEZDE 7 SAATLİK TOPLANTI

12 kişilik ekibin 2 aylık saha değerlendirmesinden gelen raporları görüşmek üzere Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan toplantı yaptı. Toplantıya Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Özhaseki, Erkan Kandemir, Mahir Ünal ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik katıldı. Önceki akşam yaklaşık 7 saat süren toplantı içerisinde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi dahil olmak üzere Büyükşehir ve İlçe Belediyeleri tek tek masaya yatırıldı.

 

 

İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın masasındaki iki isimden biri.

 

ERDOĞAN’IN MASASINDA İKİ İSİM

Cumhurbaşkanı AK Parti Genel Başkanı Erdoğan'ın önüne konulan aday profilleri arasında Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu yer almaması ve  önünde bulunan dosyadaki Nevzat Doğan ve Münir Karaloğlu arasından birine karar verdiği iddiası kulislerde net olarak konuşuluyor. Bu gelişmenin ardından  ilimizde üç dönemdir Büyükşehir Belediye Başkanı olarak görev yapan Karaosmanoğlu’nun döneminin kapandığı değerlendirmesi yapılıyor. 

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliği yapan Antalya Valisi Münir Karaoloğlu masada olan iki adaydan biri.

 

Kaynak: Editör: OĞUZHAN AKTAŞ
Haber Yazılımı