Haber
06 Aralık 2019 - Cuma 14:43
 
Bozkurt Uslu: 'İl başkanlığı hedefim, umarım başarırız'
CHP’de il başkanlığı için adı geçen kişilerden biri de Bozkurt Uslu. Uslu, “İl başkanlığı sürecine 12 ilçe gözüyle bakıyorum. İl başkanlığı hep hedefim ve idealim oldu” dedi
YEREL POLİTİKA Haberi
Bozkurt Uslu: 'İl başkanlığı hedefim, umarım başarırız'

CHP’de kongre süreci devam ediyor. Süreç devam ederken ilçe ve il başkan adayları da ortaya çıkmaya başladı. CHP’de il başkanlığı için adı geçen kişilerden biri de Bozkurt Uslu. Uzun yıllar partide çeşitli görevler alan, en son Körfez Belediye Başkan aday adayı olan Uslu da il başkan adaylığı için yeşil ışık yaktı. Uzun süredir başkan adaylığı için nabız yokladığını belirten Bozkurt Uslu, son yaptığı görüşmeler sonrası netleştiğini ve aday olmaya karar verdiğini söyledi.

 

ÇALIŞMA EKİBİ OLMALI

 

Körfez’de Belediye Başkan adaylığı sürecinde farklı kitleleri bir araya getirmeyi başardığını belirten Bozkurt Uslu şunları söyledi; “Bu anlayışı CHP İl Başkanlığı görevinde de sürdürmek için gayreti içinde olacağım. Muhalefet hareketinin çatısı, öncüsü kuşkusuz ki CHP’dir. CHP dışında bilimsel gerçekliklerle çalışmalar yapan ve muhalefet örgütlenmesinin bir tarafı olan yapılar vardır. Meslek odalarımız vardır, sivil toplum örgütlerimiz vardır. CHP’nin onlarla çalışma ekibi olma zorunluluğu vardır.

 

HEDEFİM VE İDEALİM OLDU

 

CHP’nin onların bilgisine, birikimine, teknik çalışmalarına ihtiyacı vardır. Benim hayalim, doğru bir örgütlenme biçimiyle, CHP dışındaki örgütlerin de daha güçlü mücadele vermelerini sağlamak. Diğer yandan, il başkanlığı yarışı öncesinde sadece İzmit delegasyonu üzerinden yorum yapmak doğru olmaz. Kocaeli’nin 12 ilçesi var ve bu 12 ilçede de üyelerimizin büyük beklentileri, partimizin hedefleri var. Ve hatta il başkanlığının belirlenmesinde her ilçenin en az İzmit kadar ağırlığı var. Bu yüzden meseleye 12 ilçe gözüyle bakıyorum. İl başkanlığı hep hedefim ve idealim oldu. Umarım başarırız.”

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı