Haber
08 Ocak 2018 - Pazartesi 16:33
 
Bizim Kocaeli’nin tüm demirbaşları satışa çıktı
15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından çıkarılan KHK ile kapatılan ve malvarlıklarının tümüne el konulan Bizim Kocaeli Gazetesi’nin tüm demirbaşları satışa çıktı
KOCAELİ Haberi
Bizim Kocaeli’nin tüm demirbaşları satışa çıktı

15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından ilan edilen OHAL kapsamında çıkarılan KHK ile Kocaeli'de yayın yapan 3 gazete mal varlıklarına el konularak kapatılmıştı. Bizim Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Manşet Gazetesi ve Demokrat Gebze Gazetesi kapatılarak sahipleri gözaltına alınmıştı. Bizim Kocaeli Gazetesi'nin imtiyaz sahibi Güngör Arslan ile Kocaeli Manşet Gazetesi'nin sahibi Şenol Çiçek yaklaşık 1 ay gözaltında kaldıktan sonra serbest bırakılmıştı. Demokrat Gebze Gazetesi sahibi Murat Dağdeviren ise kapatma kararı öncesinde gözaltına alınarak tutuklanmıştı.

LİSTE TMSF'NİN İNTERNET SİTESİNDE YAYINLANDI

KHK ile kapatılan gazetelere ait mal varlıkları geçtiğimiz aylarda satışa çıkarılmış ancak herhangi bir alıcı bulunamamıştı. Bu kez Güngör Arslan'ın sahibi olduğu Bizim Kocaeli Gazetesi’nin tüm demirbaşları satışa çıktı. Gazetenin demirbaş listesi TMSF’nin internet sitesinde yayınlanırken listede 31 şişe alkollü içecek, 23 adet deri maske, 7 adet Victoria Secret marka iç çamaşırı, 1 adet gecelik, makine teçhizatı ve 15 ton kağıt stoku gibi ilginç şeyler yer alıyor. Gazeteye ait ve devletin el koyduğu araçlar ise demirbaş listesinde yer almıyor. Satış ile ilgili teklifler 26 Ocak günü saat 17.00’ye kadar alınacak. Gelen teklifler üzerine ise satış işlemi yapılacak.

İŞTE O LİSTE: 

http://www.tmsf.org.tr/Aspx/kk/ashx/file.ashx?type=1&uploadId=1092

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bizim, Kocaeli’nin, tüm, demirbaşları, satışa, çıktı,
Yorumlar
Haber Yazılımı