Haber
23 Nisan 2019 - Salı 10:07
 
‘Biz İzmitiz’den TSM konseri
Dokuz yıl önce Hüseyin Erol tarafından, “Sorumluluk sahibi bir kentli ve ortak bir kent kültürü oluşturmak” amacıyla kurulan Biz “İzmitiz” Grubunun Türk Sanat Müziği Korosu ikinci konserini SDKM’de verdi
KOCAELİ Haberi
‘Biz İzmitiz’den TSM konseri

Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde koro şefi Esen Danyer’ın yönetimindeki koronun konserini, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın eşi Doçent Figen Büyükakın, Kocaeli’nin geçmiş dönem belediye başkanı ve milletvekili Erol Köse, geçmiş dönem milletvekillerinden ve Kocaelispor Kulübü Başkanlarından İsmail Kalkandelen ile 750 kişiye yakın davetli izledi.

 

 

EROL, ‘İZMİTLİYİM DİYEBİLEN HERKES İZMİTLİDİR’

 

Biz “İzmitiz” Grubu kurucusu Hüseyin Erol, açılış konuşmasında,  “Bu kentin hemşehrisi olmayı çok önemsiyorum. Ama İzmitli olmayı sadece doğuma bağlamayacak kadar da bağnazlıktan uzağım. Hele hele, bizim gibi yoğun göç alan bir şehirde aidiyet duygusunu böylesi dar bir çerçeveye hapsetmeyi hiç doğru bulmuyorum. Hemşehricilikte aslolan, tıpkı vatandaşlıkta olduğu gibi, yaşanan yerin normlarını, gelenek ve kültürünü, geçmişini ve geleceğini sahiplenmek olmalıdır. İşte bu yüzden, bu memleketin neresinde doğarsa doğmuş olsun, İzmit’in tarihini özümseyen, öğrenmeyi görev edinen, kentin dertlerini ile dertlenebilen, çözüm arayan, komşusunu seven ve sayan herkes, benim için iyi bir İzmitlidir” dedi.

 

 

23 ESER SESLENDİRİLDİ

 

Bir şölen havasında geçen konserde, Biz “İzmitiz”  Türk Sanat Müziği korosu, Şef Esen Danyer yönetimindeki 30 kişiden oluşan koro, değişik makamlardan oluşan 23 şarkıyı davetlilerin beğenisine sundu. Bu doyumsuz müzik şöleni koro ve davetlilerin Türk Bayrakları eşliğinde hep bir ağızdan söylediği Memleketim Şarkısı ve İzmir Marşı ile sona erdi.

 

 

Doçent Figen Büyükakın, Erol Köse’ye çiçek takdim etti.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı