Haber
05 Aralık 2018 - Çarşamba 23:28
 
Biri bu vahşete 'dur' desin! Sınır kentimizde 5 günde 4'üncü ceset
Edirne'de Yunanistan'ın geri gönderdiği öne sürülen bir erkek kaçağın daha cesedi bulundu. Son 5 günde bulunan 4'üncü ceset, Yunanistan güvelik güçlerinin gaddarlığını gözler önüne serdi.
GÜNCEL Haberi
Biri bu vahşete 'dur' desin! Sınır kentimizde 5 günde 4'üncü ceset

Edirne'nin Meriç ilçesine bağlı Adasarhanlı köyündeki çeltik tarlası içerisinde, Yunanistan'ın geri gönderdiği öne sürülen bir erkek kaçağın daha cesedi bulundu. İlk yapılan incelemede kimliği belirsiz kaçağın da donarak öldüğü belirlenirken, son 5 günde cesedi bulunan 4'üncü kaçak oldu.

 

 

YUNANİSTAN'IN GERİ GÖNDERDİĞİ MÜLTECİNİN CESEDİ BULUNDU

 

Meriç ilçesine bağlı bin nüfuslu köydeki Yunanistan sınırı cevizlik mevkiindeki çeltik tarlasında kimliği belirsiz bir erkek cesedi bulan köylüler, Jandarmaekiplerine haber verdi. Yapılan incelemede Yunanistan'ın geri gönderdiği kaçaklardan biri olduğu tahmin edilirken, donarak öldüğü tespit edildi. Kaçağın üzerinde ıslak kıyafetleri olduğu ve en az 2 gün önce hayatını kaybettiği belirlendi. Savcılık ve jandarma ekiplerinin incelemesinin ardından kaçağın cesedi Meriç Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Yapılan incelemenin ardından kaçağın cesedi otopsi için İstanbul Adli Tıp Kurumu'na sevk edildi.

 

 

KÖY MUHTARINDAN KAN DONDURAN AÇIKLAMA: DÖVÜP GÖNDERİYORLAR

 

Adasarhanlı Köyü Muhtarı İbrahim Dalkıran, "Yunanistan'a sınır olan köyümüzde çok sayıda kaçak, karşıdan zorla bizim tarafa gönderiliyor. Genelde Afganistanlı kaçaklar geliyor. Bizim köyümüzde önceki gün 2 kaçağın cesedi bulunmuştu. Bugün de bir kaçağın cesedi bulundu. Üzerinde kıyafetleri vardı ama ıslaktı. Köyümüze ıslak gelenler kaçaklar oluyor, dövülmüş olarak gelenler oluyor, evlerimizden kıyafet getirip giyindiriyoruz. Onların bu haline de çok üzülüyoruz" dedi.

 

5 GÜNDE 4'ÜNCÜ KAÇAK ÖLÜ BULUNDU

 

Edirne'nin Yunanistan sınırındaki Meriç ilçesinde son 5 günde 4'üncü kaçağın cesedi bulundu. Birer gün arayla bulunan 3 kaçağın da eksi 6 derecedeki soğuk hava nedeniyle donarak hayatını kaybettiği belirlendi. Ölen kaçakların İstanbul Adli Tıp Kurumu'ndaki otopsilerinin ardından parmak izleri ve DNA örnekleri alınarak kimlik tespiti yapılacağı öğrenildi.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı