Haber
12 Haziran 2018 - Salı 14:29
 
Bir bu eksikti!
İlimizin profesyonel takımları başta olmak üzere Türkiye liglerinde yer alan 116 kulübün, TFF tarafından Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na (PFDK) sevk edildiği açıklandı.
SPOR Haberi
Bir bu eksikti!

İLİMİZDEN 4 TAKIM YER ALDI

Önceki gün Türkiye futbol Federasyonu(TFF), 116 kulübün PFDK’ya sevk edildiğini açıkladı. PFDK’ya sevk edilen kulüpler arasında ilimizi profesyonel liglerde temsil eden Kocaelispor, Kocaeli Birlikspor, Darıca Gençlerbirliği ve Gölcükspor ekipleri de yer aldı. Temsilcilerimizin PFDK’ya sevk edilmesine ilişkin açıklamada 11/4, 12/1 ve 23. maddelerinin göz önünde bulundurulduğu bildirildi. PFDK’nın yapacağı toplantıların ardından kulüplere nasıl bir yaptırım uygulanacağı ise merak ediliyor.

 

ÜÇ MADDEDEN DİSİPLİNE YOLLANDILAR

Buna göre temsilcilerimizin PFDK’ya gönderildiği maddeler ve içerikleri şöyle, “Futbolcu ve kulüpler, menajerlerin katılımı ile imzaladıkları profesyonel futbolcu sözleşmesi veya transfer sözleşmelerinin birer nüshasını imza tarihinden itibaren 30 gün içinde belgeleri ile birlikte TFF'ye ibraz etmek zorundadır. Futbolcu ve kulüplerin, menajerlik faaliyetleri kapsamında menajerlere ödedikleri ücretlere ilişkin bilgi ve sair ödeme belgelerinin suretlerini en geç Şubat ayının son işgünü bildirmelidir(11/4).

 

MENAJER SÖZLEŞMELERİ ELE ALINACAK

Futbolcu ve/veya kulüpler TFF, FIFA'ya bağlı konfederasyonlar ve FIFA'nın yetkili mercilerinin talepleri üzerine menajerlik faaliyetine ilişkin her türlü bilgi ve belgeyi ibraz etmekle yükümlüdürler. Futbolcu ve kulüpler menajerlerle yaptıkları sözleşmeler menajerlik faaliyeti kapsamında her türlü bilgi ve belgenin TFF, FIFA'ya bağlı konfederasyonlar ve FIFA'nın yetkili mercilerine ifşa ve ibrazına olanak sağlayan maddeler eklemekle yükümlüdürler(12/1).

 

VERİLEBİLECEK CEZALAR

İşbu talimat ile FIFA, UEFA veya TFF’nin menajerlik faaliyetine ilişkin sair mevzuatına aykırı hareket eden kulüpler hakkında; a) İhtar, b) Süper Lig İçin 75.000.-TL’den, TFF 1.Lig için 35.000.- TL’den, TFF 2.Lig için 17.500.- TL’den ve TFF 3.Lig i.in 7.500.- TL’den az olmamak üzere para cezası, c) Transfer yasağı cezası, ç) Puan tenzili cezası, d) Bir alt lige düşürme cezası verilebilir. Bu cezalara ihlalin ağırlığı, niteliği, tekrar durumu dikkate alınarak birlikte ya da ayrı ayrı hükmedilebilir. TFF'ye ibraz etmek zorundadır(23.madde).

 

 

Temsilcilerimizin de yer aldığı 116 kulübün PFDK’ya sevk edilmesine ilişkin açıklamada 11/4, 12/1 ve 23. maddelerinin göz önünde bulundurulduğu bildirildi.

 

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı