Haber
02 Mart 2018 - Cuma 11:15
 
Benim bu kente vefa borcum var
Körfez Ticaret Odası’nın meclis toplantısına konuk olan ve projeler hakkında bilgiler aktaran Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, “Bir oldukça, beraber oldukça daha güzel bir Körfez’i inşa edeceğiz” dedi
- Haberi
Benim bu kente vefa borcum var

Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, Körfez Ticaret Odası’nın meclis toplantısına katıldı, yapılan çalışmalar ve projeler hakkında meclis üyelerine bilgiler aktardı. Toplantıya; Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, Körfez Ticaret Odası Başkanı Sibel Moralı, Meclis Başkanı Ayhan Güngör, AK Parti Körfez İlçe Başkanı Şener Söğüt ve meclis üyeleri katıldı. Toplantının açılışında konuşan Ticaret Odası Başkanı Sibel Moralı, üyelere odanın hayata geçireceği yeni projeler hakkında bilgiler aktardı. Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran ise meclis üyelerine yaptığı konuşmada, çalışmalar ve projeler hakkında bilgiler verdi.  Rahmetli Mustafa Efe’yi ve şehitlerimizi anarak konuşmasına başlayan Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, “İlçedeki başarı sadece benim değil, hepimizindir. Bu ben yerine biz anlayışının ön planda olması önemli bir konudur. Güzel bir ekip oluşturduk, ilçemizde el birliği yaparak önceliklerimizi belirledik. Daha sonra da önceliklerimize göre projeleri tek tek hayata geçirmeye başladık.


MAYISTA TEMELİ ATACAĞIZ
Eğitim, sağlık, spor ve sosyal belediyecilik alanında önemli projelere imza attık ve atmaya devam ediyoruz. Mesela sağlıklı bir kent oluşturmak adına hastanemizin yeterli olmadığını biliyorduk. Bakanlık nezdinde de yeni bina için girişimlerimiz oldu ama olmadı. Biz de belediye bütçemiz ile ek bina için çalışma başlattık. Mayıs ayında da temelini atacağız. 7 bin metrekare alanda inşaatı yapacağız. 56 yatak kapasiteli. Körfez’in en az 20 yıl ihtiyacına cevap verecek” dedi.


ARTIK GELECEĞİ PLANLIYORUZ
Göreve geldiklerinde Körfez Belediyesi’nin bütçesinin 80 milyon lira olduğunu belirten Başkan İsmail Baran, “Bugün 245 milyon liralık bütçemiz var. O gün 10 milyon lira olan yatırım için ayrılan miktar bugün 120 milyon lira olarak planlandı. Nasıl ülkemizde 50 senede yapılmayanlar 15 yılda hayata geçtiyse, Körfez’de de bu böyle. Şimdiden biz 2019’un bütçesini hesap edebiliyoruz. 2024’e kadar hesap yapabiliyoruz. Geçmişte biz yıllık hesapları tutturamazdık” dedi.


YENİ SPOR KOMPLEKSLERİ
Dört yılda 400 milyon liralık yatırımı gerçekleştirdiklerini belirten Başkan İsmail Baran, “Planlamamız 5 yılda 500 milyon lirayı gerçekleştirmek. Tabi seçim beyannamesinde vaad ettiğimiz projelerin tutarı 150 milyon liraydı, iki katından daha fazlasını yaptık. Ve bunların yüzde 70’ini tamamladık. Şimdi Körfez’de spor alanında 7 tesis için ihale gerçekleştirildi. Bunlardan üçü dev spor kompleksleri. İlimtepe, Çamlıtepe ve Kaşkaldere’de hayata geçireceğiz. Dört okulda da spor salonlarımızı yapıyoruz.


TEK TEK HAYATA GEÇİRECEĞİZ
Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte yine Güney Mahallesi’nde yapacağımız kapalı spor salonu ve gençlik merkezi için sona doğru geldik. Bu ay Büyükşehir Meclisimize gelecek. Bakanlığımızın da desteğiyle hayata geçecek bir proje olacak. Yarımca sahilinde Sultan Abdulaziz Av Köşkü ve Yaşlı Yaşam Merkezi için de çalışmalar bitmek üzere. İlimpark konusunda da orman izinleri alındı, projeyi hazırlıyoruz” dedi. Kahraman Mehmetçiği de unutmayan Başkan İsmail Baran, “Onlara buradan selam göndermeden olmaz. Afrin’de aslanlar gibi bu vatan için görev yapıyorlar” dedi.


ŞİMDİ BÜYÜTME SIRASI BİZDE
AK Parti Körfez İlçe Başkanı Şener Söğüt te yaptığı konuşmada, “Gerek iş adamları olarak sizler gerekse biz siyasiler ülkemizin kalkınması için gece gündüz çalışıyoruz. Belediye Başkanımız çalışmalarını ve yaptıklarını anlattı. Dediği gibi her şeye değinse; sabaha kadar bitmez. Bu kente olan vefa borcunu ve aşkını ortaya koydu. Devletimiz bizi büyüttü, şimdi devletimizi büyütme sırası bizde. Birlik ve beraberlik içerisinde bunu gerçekleştireceğiz” dedi.

Kaynak: Editör:
Haber Yazılımı