Haber
08 Aralık 2017 - Cuma 13:08
 
Baturman: Zor olacak
Tuzla maçı öncesi açıklamalarda bulunan Kocaeli Birlikspor Teknik Direktörü Bülent Baturman, “Zorlu bir 90 dakika olacak fakat istediğimiz neticeyi de alarak maçı bitireceğiz” dedi
SPOR Haberi
Baturman: Zor olacak

EKSİKLERİ GİDERİYORUZ
Teknik direktör Bülent Baturman, “Geçen hafta oynadığımız maçla ilgili sıkıntıları ve eksikleri oyuncularımıza video üzerinden gösterdik. Hafta başından itibaren bu eksikleri gidermek üzerine çalışmalarımız devam ediyor. Bugün de çift kale yaptık. Eksiklerin giderilmesini ön planda tutarak hareket etmelerini söyledik. Psikolojik olarak aldığımız mağlubiyetin durgunluğunu ortadan kaldırmak için elimizden geleni yapıyoruz. Çocuklar da bazı şeylerin farkında. Yaptığımız çalışmalar ve hazırlıklar maçtan alacağımız sonuçla da ortaya çıkacaktır. Çalışıyoruz” dedi.


1 PUAN BİLE ÖNEMLİ
Tuzlaspor’u da değerlendiren teknik patron Baturman, “Tuzla takımı esasında iyi bir takım. Ama lige kötü başladılar. Kendi içlerinde de sıkıntıları olan bir takım, ekonomik sorun da yaşıyorlar. Gerçi bütün takımlar aynı sorunu yaşıyor. Biz kendi açımızdan baktığımızda; bizim üstümüzdeki 4-5 takımdan 6-7 puan aralığında gerideyiz. Bu puan farkını açmamak adına, rakibimizle de oynadığımız için oradan alacağımız bir puan bile önemli. 


SONUNA KADAR KOVALAYACAĞIZ
Tabii ki kazanırsak çok daha avantajlı olacağız. Rakibimizle arayı açmayacak sonuç üzerine kendimizi şekillendiriyoruz. Kolay maçlar zor, zor görünenler de kolay olabiliyor. Bizim rakibimiz olması nedeniyle zorlu 90 dakika yaşayacağız. Maçın başından sonuna kadar oyunda olacağız. Oyuncularımız da bu doğrultuda kendilerini sahaya yansıttıkları takdirde istediğimiz neticeyi de alarak maçı bitireceğiz” şeklinde konuştu.


EMRECAN OYNAMAYACAK
Tedavisi süren Emrecan Yıldızhan’ın maç kadrosuna alınıp alınmayacağı konusuna da açıklık getiren teknik direktör Bülent Baturman, “Emrecan’ı riske etmek istemiyoruz. En az 2 hafta dinlenmesi gerekiyor. Bu nedenle Tuzla maçında oynatmak yerine bir sonraki maçta oynayacak şekilde hazırlıyoruz. Fakat bu hafta kadroya alacağız, kampta da tutacağız. Çok sıra dışı bir durum olmazsa bu hafta oynatmayacağız” sözlerini kaydetti.

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı