Haber
20 Eylül 2019 - Cuma 10:22
 
Başkanvekili Çakmak: Bizim başkanımız sözünün eridir
Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Yaşar Çakmak, CHP Grup Başkanvekili Engin Taşdemir’in Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ı Babalıköyü taşocağı ile ilgili sözünün eri olmaya davet etmesine karşı açıklama yaptı
POLİTİKA Haberi
Başkanvekili Çakmak: Bizim başkanımız sözünün eridir

YAKIŞMADI

 

Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Yaşar Çakmak, Büyükşehir Belediye Meclis üyesi ve CHP Grup Başkanvekili Engin Taşdemir’in Kandıra Babalıköy’deki taş ocağı ile ilgili yaptığı açıklama hakkında makamında basın açıklaması yaptı. Taşdemir’in Başkan Tahir Büyükakın’a sözünün eri olması ile ilgili çağrısı ile ilgili sert bir açıklama yapan Çakmak, “Engin arkadaşımız ya cahil ya da bilgisi yok. Taş ocağı ile ilgili başkanımızın verdiği bir söz yok ve ayrıca taş ocağı valilik bünyesinde. Başkanımız ile ilgili bu açıklama yakışmadı” dedi.

 

YA BİLGİSİZ YA CAHİL

 

CHP Grup Başkanvekili Engin Taşdemir’in açıklamalarının doğruları yansıtmadığını söyleyen Çakmak, “Kandıra’ya kadar gidip özellikle inceleyip açıklama yapıyor. Ama dersine iyi çalışmadığını düşünüyorum. Bilgisizliği ortaya çıkıyor. Büyükşehir ile ilgisi olmayan, Valilik ve Anıtlar Kurulu yetkisinde olan bir taş ocağı ile ilgili bir durum var. Tarihi ve kültürel varlıkların yok olduğunu belirterek, Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Büyükakın’ın sözünün eri olmaya davet ediyor.

 

KASIT VAR

 

Başkanımız sözünün eridir. Kurduğu bu cümle hiç yakışık kalmadı. Cahil değil de kasıt varsa bu açıklama hiç yakışık kalmamıştır. Büyükşehir Belediyesinin oradaki taş ocağının açılması ile ilgili hiçbir ilgisinin olmadığını bilmiyorsa buna diyecek bir şeyimiz yok. Ama biliyorsa burada kasıt var. Keşke burada bize sorsaydı. Kocaeli’nin tarihi değerleri bizim değerimizdir ve korumak bizim görevimizdir. Koruma Kurulu’nun orada bahsi geçen mezar ile ilgili kararı var. Taş ocağının sınırları dışında olduğu ile ilgili karar var.

 

ORTADA VERİLMİŞ SÖZ YOK

 

Biz kentin tarihi ve kültürel değerlerini koruma noktasında bize gelen her türlü öneriye açığız. Ama bu kentte büyük bir teveccüh ile seçilen bir belediye başkanını böyle ithamlarda bulunmak doğru değil. Bu söylemler doğru değildir. Engin arkadaşımızı daha dikkatli olmaya davet ediyoruz. Başkanımız sanki bir söz vermiş de sözünden çıkmış gibi yansıtılması doğru bir durum değildir. Ortada verilmiş bir söz yok. Biz dünyadaki tüm değerlerin korunmasından yanayız. Varsa bir tahribat elbette biz buna karşı dururuz. Ama ortada bir tahribat da yok” dedi. 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı