Haber
07 Aralık 2017 - Perşembe 10:04
 
Başkanlık Kupası tamamlandı
Ortaokullar Yıldız Erkekler ve Yıldız Kızlar Başkanlık Kupası Basketbol Turnuvası, önceki gün Atatürk Spor Salonu’nda oynanan final maçlarının ardından gerçekleştirilen ödül töreniyle tamamlandı
SPOR Haberi
Başkanlık Kupası tamamlandı

25 GÜNLÜK HEYECAN SONA ERDİ 
İzmit Belediyesi, İzmit Gençlik Hizmetleri ve Spor ilçe Müdürlüğü, İzmit Milli Eğitim İlçe Müdürlüğü ve Okul Sporları Şube Müdürlüğü tarafından 13 Kasım’da başlayan Başkanlık Kupası Basketbol Turnuvası’nda büyük heyecan yaşandı. Ortaokullar arasında yapılan turnuva, Yıldız Kızlar ve Yıldız Erkekler olmak üzere iki kategoride oynandı. 25 gün süren Başkanlık Kupası Basketbol Turnuvası önceki gün oynanan final maçlarıyla tamamlandı. Final organizasyonundaki müsabakalar ise nefesleri kesti. 


PROTOKOL İLGİ GÖSTERDİ
Başkanlık Kupası Basketbol Turnuvası final maçlarına ilgi büyük oldu. Maçları İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Güray Oruç, İzmit Milli Eğitim İlçe Müdürü Ömer Akmanşen, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Engin Yaşar, Okul Sporları Şube Müdürü Turgay Bulut, İzmit Belediyesi Kültür Müdürü Muhammet Öztürk, AKP İzmit İlçe Başkan yardımcısı Recep Yıldız, İzmit Belediyespor Kulüp Başkanı Erdoğan Şentürk, İzmit Belediyespor Kadın Basketbol Takımı, Basketbol İl Temsilcisi Cengiz Kahraman ve Okul Sporları Koordinatörleri takip etti.


EDEBALİ ŞAMPİYON OLDU
Önceki gün Atatürk Spor Salonu’nda final maçlarıyla son bulan Başkanlık Kupası Basketbol Turnuvası’nda minik sporcular, büyük mücadeleler ortaya koydu. Yıldız Erkekler üçüncülük maçında karşı karşıya gelen ODTÜ KYÖD Ortaokulu ile Fatma Sere Ortaokulu arasındaki mücadeleyi 32-5 kazanan ODTÜ KYÖD Ortaokulu üçüncülüğü elde etti. Şampiyonluk mücadelesinde ise Edebali Ortaokulu ile 50 Yıl Ortaokulu arasındaki çekişmeli maçı 38-28 kazanan Edebali Ortaokulu, erkeklerde şampiyon oldu. 50.Yıl Ortaokulu ise ikinciliği elde etti.


KIZLARDA ŞAMPİYON 50.YIL
Başkanlık Kupası Basketbol Turnuvası’nda Yıldız Kızlar kategorisinde de heyecan üst seviyeydi. Üçüncülük maçında Emek Dayanışma Ortaokulu ile Edebali Ortaokulu arasındaki zevkli mücadeleyi 40-11 gibi farklı kazanan Edebali Ortaokulu kızlarda üçüncü oldu. Şampiyonluk mücadelesinde Kazım Karabekir Ortaokulu ile 50. Yıl Ortaokulu arasındaki çekişmeli mücadeleyi rahat bir oyunla 51-34 kazanan 50. Yıl Ortaokulu, şampiyonluğa ulaşmayı başardı. Rakibine mağlup olan Kazım Karabekir Ortaokulu ikinci oldu.


ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI
İzmit Belediyesi öncülüğünde İzmit Gençlik Hizmetleri ve Spor ilçe Müdürlüğü, İzmit Milli Eğitim İlçe Müdürlüğü ve Okul Sporları Şube Müdürlüğü tarafından 13 Kasım’da başlayan Başkanlık Kupası Basketbol Turnuvası’nda önceki gün final maçları sonunda dereceye giren takımlara İzmit Belediyesi tarafından bir file dolusu basketbol, futbol ve hentbol topları hediye edildi. Ayrıca ilk dört takım arasına giren ekiplere protokol üyeleri tarafından madalya ve kupaları tören ile verildi. Tören sonunda tüm takım sporcuları ve protokol üyeleri günü hatıra fotoğrafıyla tamamladı.

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı