Haber
13 Eylül 2018 - Perşembe 16:10
 
Başiskele'ye bir yeni termal tesis
Başiskele’de çok önemli bir yatırım olacak olan Günübirlik Termal Tesis’ yapılmasıyla ilgili gerekli madde meclisten geçti.
KOCAELİ Haberi
Başiskele'ye bir yeni termal tesis

Büyükşehir Belediye Meclisi, Fuar içinde bulunan Leyla Atakan Kültür Merkezi, Dr. Şefik Postalcıoğlu Konferans Salonu’nda İbrahim Karaosmanoğlu’nun başkanlığında gerçekleştirildi. Çoğunluğu imar ve bayındırlık konularının oluşturduğu mecliste, 81 gündem maddesi görüşülüp, karara bağlandı. Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz ve ekibinin uzun çalışmaları sonuncunda Yeniköy’de çıkan 57 santigratlık termal suyun ‘Günübirlik Termal Tesis’ yapılmasıyla ilgili gerekli madde meclisten geçti.   

 

YAHYAKAPTAN’A 112 ACİL İSTASYONU

İzmit Yahya Kaptan Mahallesi Brisa arkasında, mülkiyeti Büyükşehir Belediyesi tasarrufunda bulunan bin 800 metrekarelik tescil harici alanda 112 Acil Sağlık İstasyonu kurulmasıyla ilgili imar değişikliği maddesi meclisin gündemine taşındı. Oy birliğiyle geçen imar değişikliği yapılan alana Sağlık Bakanlığı 112 Acil Sağlık İstasyonu’nu yapacak.   

 

GÜNÜBİRLİK TERMAL TESİSİ 

Başiskele Belediyesi sınırları içinde Yeniköy mevkiinde bulunan, ilçenin sosyal ve ekonomik kalkınması ve turizm faaliyetlerini desteklemek amacıyla, yeraltı kaynak suyunun çıktığı yaklaşık 17 bin metrekarelik alana ‘Günübirlik Termal Tesis’ yapılacak. Tesisin yapımı için gerekli imar nazım plan değişikliği ise meclise sunuldu ve oy birliğiyle kabul edildi. 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başiskele'ye, bir, yeni, termal, tesis, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı