Haber
22 Ağustos 2019 - Perşembe 14:46
 
Başiskele Belediyesi’nden iddialara cevap
Başiskele Bahçekent evlerinde kalan muhtaç bir kadına verilen yemek hizmetinin kesildiği iddiası, farklı basın yayın kuruluşlarında ve sosyal medya sitelerinde yer almıştı.
YAŞAM Haberi
Başiskele Belediyesi’nden iddialara cevap

Başiskele Belediye Başkan Yardımcısı Sema Arat, bu konuyla ilgili bir bilgilendirme yaptı. İşte o bilgilendirme…

 

"Söz konusu haberlerde geçen komşumuz yaklaşık 1 yıl önce evinin bir ihtiyacı için belediyemize başvurmuştur. Bunun üzerine saha tespit personellerimiz sosyal inceleme sırasında teyzemizin sıcak yemek hizmetimiz için uygun durumda olduğunu tespit edip, kendi talebi olmaksızın sosyal yardım komisyonumuza sunmuştur. Komisyon kararıyla da 2018 Eylül ayından itibaren sıcak yemek hizmeti almaya başlamıştır.

 

HALİL İBRAHİM SOFRASI’NDA KESİNTİSİZ HİZMET VAR

 

İbrahim Sofrası Aşevi’nden 2010 yılından itibaren, sosyal tespiti yapılmış yardım kararı alınmış hanelere haftanın 7 günü, resmi tatillerde bile aksatmadan, 2 öğünlük sıcak yemek dağıtımı yapıyoruz. Bu yardım ihtiyaç sahibi, tek başına yaşayan, kendisi yemek yapamayacak durumda olan vatandaşlarımız için yapılıyor. Aş evimiz ayni yardımlarla, kentimizdeki hayırseverlerin bağışlarıyla hizmet veriyor. Bu nedenle de bu yardımın hassasiyetinin bilinciyle; her 3 ayda bir düzenli olarak bu hanelerin sosyal tespitlerini yenileyerek sağlık ve ihtiyaç durumunu kontrol ediyoruz.

 

ŞİKAYETLER ÜZERİNE DENETİM YAPILDI

 

Söz konusu adres ile ilgili BAŞTİM birimimize gelen 27.06.2019 tarihli şikâyet üzerine gerçekleştirdiğimiz tespitimizde sıcak yemeklerin ihtiyaç sahibi tarafından komşulara dağıtıldığı veya çöpe döküldüğü bilgisi tarafımıza ulaşmış olup, ilgili sıcak yemeği dağıtan personeller ile de durum teyit edildi ve sıcak yemek hizmeti kesilme kararı bu sebeple alınmıştır. Bu teyzemizin belediyemizce karşılanan diğer ihtiyaçlarını, tüm vatandaşlarımızda gözettiğimiz hassasiyette olduğu gibi hiçbir zaman basına yansıtmak taraftarı değiliz. Bu konunun siyasi bir malzeme olması da kurumumuz tarafından kabul edilemez.” 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı