Haber
13 Eylül 2018 - Perşembe 11:35
 
Balıkçının tuttuğu 10 kiloluk vatoz görenleri şaşkına çevirdi
Karamürsel sahilinde balık tutan Ahmet Karasu'nun oltasına 10 kilogram ağırlığında iğneli vatoz takıldı
KOCAELİ Haberi
Balıkçının tuttuğu 10 kiloluk vatoz görenleri şaşkına çevirdi

Karamürsel'de amatör olta balıkçısı 62 yaşındaki Ahmet Karasu'nun oltasına 10 kilogram ağırlığında iğneli vatoz takıldı. Ahmet Karasu yaptığı açıklamada, 12 yaşından beri Karamürsel sahilinde oltayla balık tuttuğunu belirterek, ilk defa vatoz yakaladığını söyledi. İzmit Körfezi'nden çıkan farklı türlerin, denizin temizlendiği ve çeşitliliğin arttığının göstergesi olduğunu dile getiren Karasu şöyle konuştu:

 

"Karamürsel sahilinde 50 yıldır oltayla balık tutuyorum. Mevsimine göre çeşitli balıklar tuttum, tutmaya da devam ediyorum. Ama şu bir gerçek, son 2 yıldan bu yana, uzun zamandır körfezde görülmeyen türleri tutmaya başladım. Körfezimiz, eskiler de bilir, akvaryum gibiydi. Balığın her çeşidini bu sularda tutar ve görürdük. Denizimiz kirlendikçe balık çeşitleri de yok oldu. Şimdilerde eskiden olduğu gibi balık çeşitleri olmaya başladı, bu körfezimizin temizlenmeye başladığının ispatıdır, tuttuğum vatozla da bu anlaşılıyor"

 

Ahmet Karasu, vatozu bir arkadaşına vereceğini ifade ederek "Kuyruğunda bulunan iğnesi zehirli. Bilen kişi tarafından ayıklanmalı" dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Balıkçının, tuttuğu, 10, kiloluk, vatoz, görenleri, şaşkına, çevirdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı